Core i9-12900K, Tek Çekirdekli Testlerde Ryzen 5950X’i Geride Bıraktı

Ferrari'nin araç tanıtımında en hızlı modeli mi yoksa aile tipi modeli mi haber yapılır?
Ferrari hep üst düzey çıkaran bir firma. Toyota'dan bahsederken hep LFA'dan mı söz ediyorsunuz? Toyota her seviyeden araç çıkartan firma.
Bu mantıkla 12 sersini değil Xeon ve Epyc işlemcileirini karşılaştırmamız lazım.

Ferrari hep üst düzey çıkaran bir firma. Toyota'dan bahsederken hep LFA'dan mı söz ediyorsunuz? Toyota her seviyeden araç çıkartan firma.
Burada araba bir metafordur. Sektörde yer etmiş firmalar öncelikli olarak asıl güçlerini gösterdikleri ürünleri tanıtırlar. Siz önce onu görürsünüz. Sonrasında daha alt seviye ürünlere yer verilir. En hızlı işlemci, en hızlı SSD, en güçlü ekran kartı vs. olarak çoğaltılır.

Burada araba bir metafordur. Sektörde yer etmiş firmalar öncelikli olarak asıl güçlerini gösterdikleri ürünleri tanıtırlar. Siz önce onu görürsünüz. Sonrasında daha alt seviye ürünlere yer verilir. En hızlı işlemci, en hızlı SSD, en güçlü ekran kartı vs. olarak çoğaltılır.
Haklısınız ama en üst düzeydekini daha iyi yapan, diğer firmadan daha iyi olmuyor benim düşünceme göre. Her segmentte daha iyisini yapsın ki daha iyi diyelim.
Burada benim kızdığım şey aslında sınıf kavgası gibi "oooo Intel geçti, oooo AMD geçti" yarışı.
Hangisi daha alınabilir ise o daha iyidir. Fiyat/performans yani.

Haklısınız ama en düst düzeydekini daha iyi yapan, diğer firmadan daha iyi olmuyor benim düşünceme göre. Her segmentte daha iyisini yapsın ki daha iyi diyelim.
Anladım sizi. Ama yıllardır devam eden bir şey bu. Ülkemizde bu tür işlemciler "aşırıya" kaçabiliyor ama global pazarda almak öyle "çok büyük" bir olay değil. Haliyle ilk gelen haberler tepe seviye nezdinde oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı