Corona virüsü filmlerdeki gibi yayılırsa ne yaparsınız?

Genede çoğu virus nedense Çin'den başlıyor adamlar ne buldularsa yiyor domuz bocek bir ara köpek bile yiyorlardı.
İnsanların yediklerini eleştirmek çok mantıklı gelmiyor bana. O kültürde büyüseydik bizde yiyor olacaktık. Şöyle bir durum var geçtiğimiz yıllarda bazı uzmanlar açıklamalar yapmışlardı ileriki yıllarda hayvansal gıda yerini böceklere bırakacak diye bilimsel olarak aynı kiloda verdiği besin değerleri daha fazla böceklerin, en çarpıcı açıklamaysa 1 büyükbaş hayvanı yetiştiriken harcanan alan ve kaynak aynı kiloda böcek grubunu yetiştirmek için harcanan kaynak alan zaman 28 kat azalırken verdiği besin değeri 7 kat fazla olmakta ve bu sadece bir süreç olduğunu kaynakların yetersizliği insanları bu tarz beslenmeye zorunlu bir şekilde itecek diyorlardı. İNŞALLAH GÖRMEM O GÜNLERİ🤣 işin kötüsü doğruysa veriler mantıklı geliyor🤣

Virüs 1 ülkeye daha sıçramış. Nepal'de 1 kişiye kesin tanı, 3 kişinin örnekleri ise incelenmek üzere Hong Kong'a gönderilmiş.
Genelde böyle durumları önemsemem. Fakat virüsün kendisini incelediğimde önemli bir durumu fark ettim. Virüs labaratuvar ortamında yapılmış. Yani bu demek oluyorki sizin dediğiniz gibi birileri insan sayısını azaltmaya çalışıyor. Bu durumun dünyadaki en yüksek nüfüsa sahip ülkede olması ne kadar'da manidar.
Genelde böyle durumları önemsemem. Fakat virüsün kendisini incelediğimde önemli bir durumu fark ettim. Virüs labaratuvar ortamında yapılmış. Yani bu demek oluyorki sizin dediğiniz gibi birileri insan sayısını azaltmaya çalışıyor. Bu durumun dünyadaki en yüksek nüfüsa sahip ülkede olması ne kadar'da manidar.
İnceledim derken hakkında yazılmış makalelere baktım. Birkaç video izledim felan .D

Aynen aynen 20 kişi şakadan öldü, şehir boşuna karantinaya alındı. Sokakta düşen insanlarda şaka yapıyor.

Yani gerçekten insan bu ülke insanına hayret ediyor, Avustralya'da yangın çıkıyor, develeri öldürdükleri için yangın çıkıyor diyor bu ülke insanı, Çin'de virüs çıkıyor, virüs çıkma nedenini Çin zulmüne bağlayanlar oluyor. Şimdi gelmiş diyor Çin'de böyle bir olay yok, halkı galeyana getirmek için bunu uyduruyorlar.

Ortadoğu coğrafyası neden bu kadar geri çokta düşünmeye gerek kalmıyor bu yorumları görünce.
Konuyu nerden nereye bağlamışsınız, hayret ettim. Kendi fikrimi belirttim. Hemen agresife bağlamaya gerek yok, evet Ortadoğu dinle düşünüyor olabilir her türk, Ortadoğu beynine sahip değil, tamam tamam sakin.

Geri
Yukarı