Corona yüzünden heba olan eğitim

1Mobile2gam3

Hectopat
Bildiğimiz üzere şu corona belası yüzünden eğitim aksadı. Şimdi merak ettiğim soru şu: Heba olmuş bir dönem var, doğru düzgün konuları göremedik. Bu yüzden telafi eğitimi yapma kararı aldılar. 2 ay süre içinde bize ne faydası olabilir ki, neden telafi eğitimi yerine tüm sınıfları tekrarlatmadılar?

Bildiğimiz üzere şu corona belası yüzünden eğitim aksadı. Şimdi merak ettiğim soru şu: Heba olmuş bir dönem var, doğru düzgün konuları göremedik. Bu yüzden telafi eğitimi yapma kararı aldılar. 2 ay süre içinde bize ne faydası olabilir ki, neden telafi eğitimi yerine tüm sınıfları tekrarlatmadılar?
21 yaşında üniversiteye mi gideceksin? En genç dönemlerin eğitimle mi geçecek tamamen? Bu da tartışılır.

Kaçıncı sınıfsın? neden tekrar istiyorsun? YouTube'dan girip işlesene konuları.

Canlı dersin verimi tartışılır, tek hataları ilk kapattıklarında canlı dersten sınav yapmamalarıydı. Öğrenci işin ciddiyetini anlayamadı. Belliki onlarda anlayamamış ya da geç anlamış olacakki canlı dersten sınav oldu. Şimdi sen bu işin ciddiyetini anlamayım yan gelip yattıysan hiçbir şekilde haklı değilsin. O canlı derse girecektin. Bunun tek suçlusu sensin. En azından canlı derse girseydin bu konuyu açacak kadar düşmezdin.

Koronayla gençliğin yanında eğitim dönemi de heba oldu. Aslında olmasa bir şey değişmezdi, gençlerin hayatını ve geleceğini zaten heba ediyorlar. Değişen tek şey eğitimin daha kötü bir halde olması. (Cümle karışık oldu pardon.)

Yeni konular

Geri
Yukarı