Eğitim sistemi yüzünden ders çalışasım gelmiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

haruntuna00

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Bugün sizlere başlıktaki sorunumdan bahsetmek ve eğitim sistemi hakkındaki görüşlerimi aktarmak istiyorum.
Fen lisesine geçtim ve hiç ders çalışasım gelmiyor. Daha doğrusu bu eğitim sistemi ders çalışasımı getirmiyor. 8. sınıfta da çok çalışmazdım. Biraz zeka ile liseyi kazandım diyebilirim. 7-6-5'te kitap bile açmadım. 9. sınıfa geçtiğimde 12'ye kadar rahat rahat dolaşırım diye düşünüyordum. Fakat işler hiç de öyle değilmiş. Daha 14 yaşında, daha minicik bir yavru iken -boy 1.68, kilo 80- üniversite konuları görmeye başladım. Zaten uzaktan hiçbir şey anlamıyorum, Bi'de daha şimdiden üniversite konuları görünce hiçbir şey anlamıyorum. En ufak şey dikkatimi bozuyor, aklım hep Technopat'da. Arkada ders açık iken buradayım. Oyun vs. oynamıyorum. Genellikle Instagram kullanıcısıyım.

500 TL'lik kitap aldık ve bomboşlar. Babama karşı içten içe mahcupluk duyuyorum ama inatla ders çalışmamaya devam ediyorum. Sınıf arkadaşlarım hocaların verdiği ödevi aynı gün yapıyorlar. Benim gibi sınıfta iki üç kişi falan var. Neyse sorunumla sizi daha fazla sıkmak istemiyorum. Biraz eğitim sistemi hakkındaki görüşlerimi paylaşacağım. Eğitim sistemimiz, bildiğiniz gibi tüm çocukları 500 puan üzerinden yargılıyor. 400 puan altı olarak adlandırılan büyük çoğunluk m*ron (!), 400 puan üstü olarak adlandırılan %7'lik kısım akıllı. Benim anlamadığım şey, size bilgisizce yazılmış bir şey olabilir ama, neden X ve Y gibi gerçek hayatımızda hiçbir işe yaramayacak şeyler öğreniyoruz?

Din kültürü, müzik, resim gibi derslere bir lafım yok eyvallah, bu dersler biraz da olsa bizi tanımaya ve bir şeyleri sorgulamamıza vesile oluyor. Fakat en azından bu öğrencilere, çok özür dilerim ama bunu söylemek zorundayım, *** çuvalı gibi bu dersleri yükleyip, sonrada bunların altından kalkamayıp ders notunu kötü alan öğrenciye tembel diyoruz.

Bazı cevherler var ki, onlar bu derslerin üstesinden gelmiş, üniversiteyi başarı ile bitirip işsiz kalan cevherler. Fakat bunları da affedersiniz aynı bir mor*n gibi ABD, İngiltere ve Almanya gibi ülkelere kaptırıyoruz. Reis geçen günlerde köklü bir eğitim reformu yapmamız gerekiyor demiş. Bir yerlerimle güldüm. Daha yeni mi aklına geliyor bu? Affedersin ama öğretmen maaşları yük diyen bir bakanla bunu *** yaparsın.

Sözlerimi Einstein'ın eğitim sistemimizi açıklayan şu sözü ile bitirmek istiyorum;
"aslında herkes dâhidir. Ama siz kalkıp bir balığı ağaca tırmanma yeteneğine göre yargılarsanız, tüm hayatını aptal olduğuna inanarak geçirecektir."

Son düzenleyen: Moderatör:
aklım hep Technopat'da. Arkada ders açık iken buradayım. Oyun vs. oynamıyorum. Genellikle Instagram kullanıcısıyım.
Ceza isteyin o zaman.

8. sınıfta da çok çalışmazdım. Biraz zeka ile liseyi kazandım diyebilirim. 7-6-5'te kitap bile açmadım.
🤣🤣Güldürme beni.

X ve Y gibi gerçek hayatımızda hiçbir işe yaramayacak şeyler öğreniyoruz?
Meslek hayatında işine yarayacak.

müzik, resim gibi derslere bir lafım yok eyvallah, bu dersler biraz da olsa bizi tanımaya ve bir şeyleri sorgulamamıza vesile oluyor.
Cidden mi?
İlkokuldan beri müzik dersinde flüt çalıyoruz:D

Ve evet, saçma sapan bir sistem. Yapacak bir şey yok.

Bunun da en büyük sebebi nüfus ve genetik bozukluk. Türk milleti heterojen ve çok nüfuslu bir millet, hiçbir zaman adam akıllı bir eğitim modeli ortaya konulamaz.

Ceza isteyin o zaman.

🤣🤣Güldürme beni.

Meslek hayatında işine yarayacak.

Cidden mi?
İlkokuldan beri müzik dersinde flüt çalıyoruz:D

Ve evet, saçma sapan bir sistem. Yapacak bir şey yok.

Bunun da en büyük sebebi nüfus ve genetik bozukluk. Türk milleti heterojen ve çok nüfuslu bir millet, hiçbir zaman adam akıllı bir eğitim modeli ortaya konulamaz.
Gerçi benim hatam. Böyle bir konu açmamalı idim. Ceza iste diyor 🤣 Raporlayayım da konu kilitlensin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı