Online eğitim yüzünden öğrenilen konuların gerilemesi

slayerdutch

Hectopat
Makaleler
8
Evet, uzun bir süredir ortalarda yoktum ama şimdi varım. Bugünkü yazıp tartışacağım konu online eğitim yüzünden konuların gerilemesi.

Bu konu hakkında bir haber görmüştüm. Yazının sonunda haberin linki var. İsteyen o haberi okuyabilir. Ben bu yıl 8. sınıfa geçtim ve konular oldukça zor. 8. sınıfa geçtiğinizde matematik sizin düşmanınız haline gelebiliyor. Matematiğe Ebob Ekok konusundan başladık ve ben hayatımda böyle zor konu görmedim. Sınavlarda bir Ebob Ekok problemi çıkınca beynim yanıyor. Bu arada diyebilirsiniz ki: "Sen hala online eğitimde misin?" diye. Evet, online eğitime geçtik ve yarın yüzyüzeye yeniden geçiş yapacağız. Bunun sebebi ise 2 hafta önce sınıfımızdan 2 kişi COVID oldu. O nedenle online eğitime girdik. Derslerden gram verim alamıyorum ve denemelerde çok gerideyiz. İlk LGS denemesinde sınıfın birincisi, okulun beşincisi; sınıfın ikincisi ise okulun yedincisi olmuştu. Yani o kadar kötü. Bir de bunun üstünde konuların zorluğu da var. Türkçeyi, inkılabı, dini ve ingilizceyi geçtim, ama feni ve matematiği geçemem. Aşırı zorlar. Linkteki haberde de dediği gibi, öğrencilerin hem öğrenme hem de sosyal duygusal beceri kayıplarının düşünülenden daha fazla olduğu görüldü.

Yani uzun lafın kısası online eğitim yüzünden başarılarımız çok düşük. Dersleri o kadar unutmuşum ki ben bile yazı yazarken arada bir zorlandığım oluyor. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıya yazabilirsiniz. Bu yazımızın da sonuna geldik. Görüşmek üzere...

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani uzun lafın kısası online eğitim yüzünden başarılarımız çok düşük. Dersleri o kadar unutmuşum ki ben bile yazı yazarken arada bir zorlandığım oluyor. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıya yazabilirsiniz. Bu yazımızın da sonuna geldik. Görüşmek üzere...
Bende bu durumdayım ne yapacağımı bilmiyorum. Her gün bunu düşünüp strese giriyorum.

Ve hala okullar kapatılsın diyorlar. Şu anki çalışan kesim emekli olduğunda yerlerine biz geçeceğiz.
Online eğitimle mezun olmuş elektrikçiler, mühendisler, doktorlar mı kurtaracak bu ülkeyi?
Güldürmeyin. :D

Online eğitimle mezun olmuş elektrikçiler, mühendisler, doktorlar mı kurtaracak bu ülkeyi?
Güldürmeyin.
Orta okul ve lisede bize mühendislikte veya doktorlukta ne yapacağımızı öğretmiyorlar güldürmeyin? Bence üniversite ve ilk okul dışında orta okul ve liseler online eğitime geçmeli.

Orta okul ve lisede bize mühendislikte veya doktorlukta ne yapacağımızı öğretmiyorlar güldürmeyin? Bence üniversite ve ilk okul dışında orta okul ve liseler online eğitime geçmeli.
Üniversiteler okul değil mi? Ayrıca sağlık ve meslek liselerinden haberdar değilsin galiba.

Ayrıca sağlık ve meslek liselerinden haberdar değilsin galiba.
Ben genel olarak söyledim. Meslek ve sağlık liselerinden başka diğer tüm liselerde hep aynı. Mesleğimize dair hiçbir şey öğretmiyorlar.
Üniversiteler okul değil mi?
Ben öyle bir şey söylemedim? Sadece üniversiteler ve ilk okul bence önemli ve onların yüz yüze olması lazım. Onun dışında orta okul ve liselerin kapanması lazım diye düşünüyorum.

Peki, umarım Online dersler ile tıp fakültesini veya mühendisliği kazanabilirsiniz.

Yav :D ben sana şimdi öyle mi dedim? Sadece liseler ve orta okullar kapatılsın dedim. Çünkü meslek ve sağlık liseleri dışında diğer liselerde mesleğimizi öğretmiyorlar. Fakat üniversite kesin açılmalı meslek öğrenimi için.

Yeni konular

Geri
Yukarı