CoronaVirüs hastasından nasıl eşya alınır?

MScofield

Hectopat
Makaleler
7
Selamlar, bir durum hakkında ne yapacağımı şaşırdım ve size sormak istedim.

Ben çok dışarı çıkmaya sevmeyen ama bazen aile zoru ile (çok bilgisayara bakmayayım diye) dışarı çıkan bir çocuğum. Kendimi bildim bileli arkadaşlarımı tanırım. Bizim evimiz en alt katlarda, hemen arka tarafında balkon var. Balkon, apartman bahçesine bakıyor. Arkadaşlarımın bir kümesi var, orada kuşlara bakıyorlar. Birkaç gün önce kümesi bizim bahçeye getirdiler. Ve son olarak bizim evin camına tıklanabiliyor.

Şimdi asıl kısım buradan sonrası, buralara kadar çevreyi tanıttım. Bir arkadaşım yaklaşık 1.5 hafta önce "Dayım virüs oldu, ben de 10 gün önce dayımla temas ettim. Bu yüzden pek dışarı çıkmayacağım." diye bir mesaj attı. Ancak o günden sonra da bahçeye gelmeye devam etti. Sonra öğrendim ki sürekli yanında olduğu ama başka apartmanda oturan babaannesi virüs olmuş. Dediğim mesajı attığı gün sürekli onun yanındaydım, eve geldiğimde de o mesajı attı. O günden beri yanlış hatırlamıyorsam yanına gitmedim.

Babasını 3 gün önce bakkalda gördüm, deli gibi öksürüyordu. Ve bugün de öğrendim ki babası da virüs çıkmış. Babası da virüs çıkmasına rağmen hala dışarıya çıkıyorlar. Bugün babasıyla beraber gelmiş ve cama tıklayıp annemden çekici istemiş. Annem de "Yok" diyememiş. Büyük ihtimal birazdan cama gelip çekici verecek. Ne yapacağım onu anlayamadım. Sanırım şöyle yapacağım: "Bırak oraya ben alacağım." deyip o gittikten sonra eldivenle veya herhangi bir şeyle alsam olur mu? Başka yapacak bir şey aklıma gelmedi.

Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim.

Geri
Yukarı