Corsair 4000X fanları nasıl kontrol edilir?

Viper35

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Anakartım Gigabyte B450M S2H, kasam Corsair 4000X içierisinde 3 adet Corsair SP120 RGB fan mevcut. 3 adet daha fan alacağım fakat fanların hızını ve RGB'lerini nasıl kontrol edeceğimi bilmiyorum. Rastgele bir markanın fanlarını alırsam da kontrol edebilir miyim yoksa Corsair marka fan mı almam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam aşağıya bırakacağım linkten Search kısmına SP120 yazınca bir driver çıkıyor. Ancak sadece RGB kontrol edebiliyorsun sanırım. Onun dışında fan hızlarını eğer ekran kartın Nvidia ise GeForce Experience'den kontrol edebiliyosun diye biliyorum. Yeni alacağın fanları da eğer driver ile kontrol edilebilen bir fan alırsan kendi driverinden kontrol edebilirsen ancak SP120 fanlarının sadece RGB'sini kontrol edebiliyorsun sanırım yine de denemeye değer.

SP120 RGB Installation Guide

Hocam aşağıya bırakacağım linkten Search kısmına SP120 yazınca bir driver çıkıyor. Ancak sadece RGB kontrol edebiliyorsun sanırım. Onun dışında fan hızlarını eğer ekran kartın Nvidia ise GeForce Experience'den kontrol edebiliyosun diye biliyorum. Yeni alacağın fanları da eğer driver ile kontrol edilebilen bir fan alırsan kendi driverinden kontrol edebilirsen ancak SP120 fanlarının sadece RGB'sini kontrol edebiliyorsun sanırım yine de denemeye değer.

SP120 RGB Installation Guide

Hocam yanıtın için teşekkür ederim Corsair ICUE programından renkleri zaten kontrol edebiliyorum benim merak ettiğim fan hızlarını kontrol edebilir miyim veya farklı marka fan alırsam hepsini birlikte nasıl kontrol edeceğim.

Dediğim gibi Nvidia falan kullanıyorsan onun programından fan hızlarını kontrol edebiliyorsun fan markaları fark etmiyor diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı