Corsair 4000X sıvı soğutma önerisi

ZenN

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba, Corsair 4000X kasasını satın almak ve sıvı soğutma yapmak istiyorum. Sıvı soğutma olarak da kafamda Corsair H150 360mm vardı fakat kasa üst tarafa en faza 280mm radyatör destekliyor. Kasanın içerisinde 3 tane de fan var. Şöyle bir şey düşünüyorum. 360mm radyatörü ön tarafa takıp, kasanın içindeki fanları üste ve egzoz fanı olarak kullansam performans olarak nasıl olur? Eğer düşündüğüm mantıksızsa Corsair marka olacak şekilde 240mm ve 280mm sıvı soğutucu önerir misiniz?

Merhaba, Corsair 4000X kasasını satın almak ve sıvı soğutma yapmak istiyorum. Sıvı soğutma olarak da kafamda Corsair H150 360mm vardı fakat kasa üst tarafa en faza 280mm radyatör destekliyor. Kasanın içerisinde 3 tane de fan var. Şöyle bir şey düşünüyorum. 360mm radyatörü ön tarafa takıp, kasanın içindeki fanları üste ve egzoz fanı olarak kullansam performans olarak nasıl olur? Eğer düşündüğüm mantıksızsa Corsair marka olacak şekilde 240mm ve 280mm sıvı soğutucu önerir misiniz?
Ön tarafa radyatör takmak pek doğru değil. 280 ya da 240 mm sıvı soğutucu al.

@ZenN, kule türü işlemci soğutucu neden tercih etmiyorsunuz?
İşlemcisi düşük bir işlemci şimdi fark ettim.

Sıvı soğutma alcanıza işlemci yükseltmenizi tavsiye ediyorum.

@tahm oynuyom, altın vuruşu sona saklamak çoğu zaman daha iyi sonuçlar verebilir.

@ZenN, şu yukarıdaki işlemci soğutucuyu alınız. Hiçbir işlemcide arkanıza bakmazsınız. Paranız da cebinizde kalsın, yavaş yavaş parçalarınızı yükseltirsiniz.

Kasanızı CX750F güç kaynağı ile birlikte sunulan seçenek ile satın almalısınız. İleride yükseltme sorunu yaşamazsınız.

Bu işlemci için kullanmıycam Ryzen 7 5700x ile yeni bir sistem topluyorum.

Sıvı soğutma bir sistem yapma hevesim var bu aralar ondan dolayı kule tipi soğutmalara bakmadım bile ama daha mantıklı seçenekler varsa o da olabilir.
Hazır sistem almak daha ucuza gelmez mi ? Bütçeniz nedir hangi ekran kartını düşünüyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı