Corsair 480GB MP510 M.2 SSD Sorunları

Purim

Hectopat
Yer
Ankara
Corsair 480GB Force MP510 M.2 SSD'yi yaklaşık bir ay önce satın almıştım. Sağlık durumu %99'a düştü. Yazma hızı ise 500 MB/s'lere düştü. Normalde 3500 MB Okuma/2000MB yazma. Corsair'den beklemezdim ama demek ki her markada olabiliyormuş. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Çünkü maalesef ki itopya.com'dan satın almıştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminiz masaüstü mü dizüstü mü? Sıcaklıklar ne durumda? Yüksek sıcaklık performans düşüşüne neden olabilir. Test yaparken arkada hiçbir uygulama çalışmasın. SSD için bir güncelleme varsa yapın. Yoksa Corsair'in SSD için olan toolbox programını kullanıyorsanız kaldırın ve tekrar kurun. Bir de BIOS ayarlarından SATA modunu AHCI olarak işaretlediğinizden emin olun. Sonrasında CrsytalDiskMark programıyla tekrar test edin.

Sisteminiz masaüstü mü dizüstü mü? Sıcaklıklar ne durumda? Yüksek sıcaklık performans düşüşüne neden olabilir. Test yaparken arkada hiçbir uygulama çalışmasın. SSD için bir güncelleme varsa yapın. Yoksa Corsair'in SSD için olan toolbox programını kullanıyorsanız kaldırın ve tekrar kurun. Bir de BIOS ayarlarından SATA modunu AHCI olarak işaretlediğinizden emin olun. Sonrasında CrsytalDiskMark programıyla tekrar test edin.
Sistemim masaüstü. Sıcaklıklar testlerde maksimum 55 Derece. SSD için daha önce bi firmware güncellemesi vardı onu yükledim ancak sorun güncellemeden önce de vardı sonra da bi değişim olmadı. Toolbox programıyla güncelleme yapmıştım. Bios ayarlarında SATA modu AHCI olarak işaretli. Hala sonuçlar aynı. :(

Geri
Yukarı