Corsair MP510 480GB SSD alınır mı?

Ben şu an kullanımına bakıyorum sorun çıkartacak mı diye dolayısı ile soğutucusunu takmadım yapışkan deforme olmasın yarın öbür gün iadede sorun çıkar diye ama sanırım onuda yarın pes edip takarım gibi geliyor.

Ben şu an kullanımına bakıyorum sorun çıkartacak mı diye dolayısı ile soğutucusunu takmadım yapışkan deforme olmasın yarın öbür gün iadede sorun çıkar diye ama sanırım onuda yarın pes edip takarım gibi geliyor.
Takmanızda fayda olduğunu düşünüyorum. Yapışmıyor. Anakartın pedleri gayet diri. Yapışması için 90 dereceleri görmesi lazım SSD'nin ben açık halde maksimum 55 derece gördüm. 55 dereceden sonra hız kesiyor sıcaklığı yükselmiyor.

Yarın bakarım zaten bugün pek üzerine düşemedim zamanda yoktu, nasıl yapışıyor ne oluyor bakmadım bile henüz.

@Zgrrs nasıl hocam taktınız mı? Memnun musunuz? Ben XPG SX8200 Pro 512GB ve Corsair MP510 480GB arasındayım. 32 GB fark az bir fark değil, bir telefon hafızası neredeyse ama Corsair'inde TBW ömrü yüksek tabi, bilemedim :) İki SSD'yi de alanların %99'u memnun, sadece XPG tarafında test yapanlardan daha oynak veriler geldiğini gördüm(genelde rastgele yazma verileri hep 1000-1200mb seviyesinde mesela, halbuiki kutudaki bilgiye göre 2000mb/sn olmalı).

@Zgrrs nasıl hocam taktınız mı? Memnun musunuz? Ben XPG SX8200 Pro 512GB ve Corsair MP510 480GB arasındayım. 32 GB fark az bir fark değil, bir telefon hafızası neredeyse ama Corsair'inde TBW ömrü yüksek tabi, bilemedim :) İki SSD'yi de alanların %99'u memnun, sadece XPG tarafında test yapanlardan daha oynak veriler geldiğini gördüm(genelde rastgele yazma verileri hep 1000-1200mb seviyesinde mesela, halbuiki kutudaki bilgiye göre 2000mb/sn olmalı).
Soğutma desteği verilirse sapma oynama olmuyor. Eğer soğutma desteği vermezseniz hem okuma hem yazma düşüyor. Bir önceki mesajımda testi nasıl yaptığımı yazmıştım. (SX8200 Pro 512 için.)

İşten döndüğümde işletim sistemini kurdum ve birazda günlük islerimi yaptım çok kullanma sansimda olmadi. En başta da belirttim internet de bir gariplik var gibi sayfalar geç yükleniyor ama tesadüftür diye düşünüyorum emin değilim. Eski HDD yi çıkardım ama onu çıkardıktan sonra kapat aç yapma şansım bile olmadı sistemde ne gibi bir fark yarattı ona bile bakamadim ve yattım. İş güç olunca hayatlar böyle geciyor işte.
Şu an durum bu şekilde fakat az önce 66 dereceye çıktı elimi değdirdim ve tutulabilecek bir sıcaklık değildi. Şu an kasamın 2 tarafı da açık ve kablolar özensiz evdeki işlerimi halledebildiğim zaman toparlayacağım hava dolaşımının etkisi vardır ama yine de çok hoş olmadı bu sanki.
3434.jpg

222.jpg

Şu an durum bu şekilde fakat az önce 66 dereceye çıktı elimi değdirdim ve tutulabilecek bir sıcaklık değildi. Şu an kasamın 2 tarafı da açık ve kablolar özensiz evdeki işlerimi halledebildiğim zaman toparlayacağım hava dolaşımının etkisi vardır ama yine de çok hoş olmadı bu sanki.

3434.jpg

222.jpg

@Safa-TR

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı