Corsair MP510 480GB M.2 SSD Alınır mı?

Euro ve Dolar para birimli ülkelerde MLC hatta 2 bitlik 860 pro serisi gibi aşırı sağlam SSD'leri almak, çok da fiyat tartışmaları yaratmaz. Ülkemizin ekonomik şartlarında ne yazık ki bu farklar korkunçlaşıyor. Yoksa ülke ekonomimiz o ülkeler gibi olsaydı, yine arabadan örnek vereyim; 2019 tipo (EGEA) bu kadar çok satar mıydı? Fiat Egea alınır. Çünkü ucuz. Multijet motoru az yakar. İnsanların işini görür. Ancak tüm öznel görüşleri sildiğimizde Egea şase olarak, motor olarak, sağlamlık olarak ve şanzıman olarak nasıl bir araba? Konfor olarak nasıl bir araba? Bu soruları kallavi bir şekilde cevaplarıyla yazardım ama distribütör firmadan dava yemek istemiyorum :)

SSD'ler yıllarca hızlarıyla ön plana atıldı ama hiç kimse sağlamlık faktöründen bahsetmedi.
Yine dediğim yere, paraya gelmiş sonuç. Söylediklerinizde haklısınız.

Yine dediğim yere, paraya gelmiş sonuç. Söylediklerinizde haklısınız.
Hocam 1700 TBW ömür vermişler. Ben şahsen şuan aşırı memnunum hunharca veri yazıyorum. Şuana kadar 4.5 TB veri yazmışım. Yaklaşık 5 saat içerisinde yazdım. Recep baltaş'ın yaptığı gibi bir durum deniyorum. Sonuçları size ileteceğim. Uzun sürecektir sanırım. TLC tipi yongalar anlatıldığı kadar kötü değil diye düşünüyorum.

Hocam 1700 TBW ömür vermişler. Ben şahsen şuan aşırı memnunum hunharca veri yazıyorum. Şuana kadar 4.5 TB veri yazmışım. Yaklaşık 5 saat içerisinde yazdım. Recep baltaş'ın yaptığı gibi bir durum deniyorum. Sonuçları size ileteceğim. Uzun sürecektir sanırım. TLC tipi yongalar anlatıldığı kadar kötü değil diye düşünüyorum.
Bakın TLC kötüdür demiyorum yine, BiCSFlash'ın TLC'lerinde TR200'deki gibi (aynı yonga demiyorum yine, aynı teknoloji yani BiCSFlash) sorunlar mevcut olabilir diyorum. Eğer mümkünse, Toshiba'nın veya OCZ'nin SSD Utility ya da SSD Dashboard her ne yazılımıysa, indirip kurup bir de oradan kontrol edebilir misiniz sağlığını birkaç aylığına ? Bakalım TR200 gibi miymiş, değil miymiş...

Bakın TLC kötüdür demiyorum yine, BiCSFlash'ın TLC'lerinde TR200'deki gibi (aynı yonga demiyorum yine, aynı teknoloji yani BiCSFlash) sorunlar mevcut olabilir diyorum. Eğer mümkünse, Toshiba'nın veya OCZ'nin SSD Utility ya da SSD Dashboard her ne yazılımıysa, indirip kurup bir de oradan kontrol edebilir misiniz sağlığını birkaç aylığına ? Bakalım TR200 gibi miymiş, değil miymiş...
Tabiki kontrol ederim. Birkaç dakika içerisinde upload edeceğim. Crystalmarkinfo üzerinden kontrol ettiğimde sağlamlık %100 olarak gözüküyor. Sizin için Toshiba Dashboard mıdır nedir onu indirip kontrol edececeğim. Hocam dediğiniz program maalesef benim SSD'mi tanımıyor. Evet sorunlar olabilir belki haklısınız ancak ben Corsair'a güveniyorum. Sanırım gayet iyi iş çıkartıyor. Bu arada konu dışı olacak GTA V kurdum. Texture'lar inanılmaz hızlı yükleniyor, gerçekten aşırı şaşırdım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı