Corsair 5000D AirFlow kasa nasıldır?

Resim çektim ve işaretledim.

RAM: 2.3 cm
Mosfet soğutucusuna: 1 cm

Eki Görüntüle 1160055
Çok teşekkür ederim hocam, sizin bu mesajınızı görmedim doğrusu etiketlememişsiniz de. Lakin gene bahsettiğim kısım değil. 😊 Şimdi bendeki radyatör+ fan kesin olarak anakartın üzerine gelecektir. Bu durumda sıkıntı ne olur dersek, sıkıntı fanın alt kısmı RAM'lere, mosfet soğutucularına, CPU güç beslemesi üzerine gelecektir. Bu durumun kontrolü içinde pratik olarak şuna bakılabilirdi. Radyatör+fan taktığımızda bu nesnelerden kaç cm yukarıda kalacaktır diye. Söylediğim gibi bunu en kolay şu şekilde bakabilirdiniz. Fan, radyatör vida boşluğundan düz bir nesneyi kendinize doğru uzatabilirdiniz. Sonra anakart zemininden metre ile bu nesneyi 90 derece açıyla çakıştırınca bu mesafe çıkıyor. Sizde hali hazırda montajlı radyatör+fan olduğu için fanın anakarta bakan alt zemininden doğruyu çekebilirdiniz. Neyse önemli değil, ilgilendiğiniz için yine de çok teşekkür ederim.

Salı günü Amazon'dan sipariş verdim, yeni geldi. Yarın gündüz gözüyle kuracağım. :) Sorduğum kısmı direk ölçüm, 2.5cm geliyor. İlgilenen kişiler için...Yarın montajını deneyeceğim bakalım içten montajda sığacak mı, sığmazsa fanları yukarıdaki boşluğa alırım diyorum. Alternatif kasada kalmadı zaten, bende yoruldum bu işten.

Kasa hakkında ön görüşüm, hacı bu kasa değil bildiğin mini buzdolabı. 🤣 Soğutma performansını bilmiyorum ama boyut olarak çok büyük ve ağır. Ağırlığı benim eski kasamın dolu haliyle onun boş hali yarışır, bunu doldurunca kaldırırken dikkat etmek lazım, bel fıtığı yapar Allah korusun.😁 Kasa zaten büyük, ondan daha büyük kutusuyla geliyor, taşıma işlerinde zor olacak galiba.
Yan camını açma olayını çözmem 2-3dk sürdü. :)) Bakalım montajı ve montaj sonrası nasıl olacak artık. :)

Ben kasayı alır almaz üzerindeki orjinal fanlarını direk söküp başka fan taktım. O yüzden hiç incelemedim maalesef.
Buraya resim atarsan söylerim ama ne olduğunu.
Eve gece geçeceğim. Şu an için çektiğim fotoğraflar bunlar. Anlaşılır mı bilmiyorum.

Şu iki kabloyu nereye takacağım ve güç kaynağına takdığım kablo doğru mu? Bunu çözersek sanırım bitiyor iş :)

Dosya Ekleri

• 28A25650-72B6-4E93-9D31-ACE3E65A2B43.jpeg
    28A25650-72B6-4E93-9D31-ACE3E65A2B43.jpeg
    111,5 KB · Görüntüleme: 68
  • D2B69B80-0F3D-4821-8D1A-BBCEA45FAED9.jpeg
    D2B69B80-0F3D-4821-8D1A-BBCEA45FAED9.jpeg
    89 KB · Görüntüleme: 66
  • A0E92FD8-E3A1-489E-B365-33BB8CB7356A.jpeg
    A0E92FD8-E3A1-489E-B365-33BB8CB7356A.jpeg
    181,9 KB · Görüntüleme: 56
  • 749C9698-8FE7-4563-B606-7C3F9B937B71.jpeg
    749C9698-8FE7-4563-B606-7C3F9B937B71.jpeg
    146,2 KB · Görüntüleme: 73
Eve gece geçeceğim. Şu an için çektiğim fotoğraflar bunlar. Anlaşılır mı bilmiyorum.

Şu iki kabloyu nereye takacağım ve güç kaynağına takdığım kablo doğru mu? Bunu çözersek sanırım bitiyor iş :)
Reis konuya salça olayım dedim. Ben aynı kasayla full sistem kurulumu yaptım. Yardımcı olabilirim. 111.5 kb olan fotodaki kabloyu güç kaynağının sata diskler için olan bir güç kaynağı kablosu var. Kablo boyunca 4 tane falan güç girişi oluyor. O kabloyu ona takıyorsun.
Bunun dışında fanlardaki kablo çıkışlarında benim bildiğim genelde iki kablo olur. Birisi güç kaynağı amaçlı, diğeri kontrolcü amaçlı. Güç kaynağı amaçlı olanı kasa arkasındaki çoklayıcıya takabilirsin. Diğerini anakart üzerindeki kontrolcüye ya da ekstra fanlar aldıysan onları birbirine bağlayıp son parçayı anakarta bağlaman gerekiyor.

Geri
Yukarı