Corsair Air Serisi Fanlar Nasıldır?

1) tamam
2)Kasa altı içeri üfleyecek şekilde çevirip dene.
3)O her kasada olan standart hava dışarı atım yeri.
4)2 adet 120mm-140mm takıp soldaki yani arka kısma yakın olan dışarı öne yakın olan içeri hava verecek şekilde montaj yap.Yada varolanı çıkarma dışarı atmaya devam etsin yanına 1 adet daha istediğin tür ekle.
5) İşlemci fanı hizası üstten yeni takacağın içe aktaran fana denk gelirse işlemci fanını tarsi yöne üfleyecek şekilde montaj yap dene.

Daha serin tutabilirsin ama deneyip test etmen gerek atıyorum aynı kasadan benim odamda olsa aynı sıcaklık değerleri olmaz, bende daha serin sende daha sıcak çalışıyor olabilir dengelemek için test etmen gerek buda zaman alır örneğin üstteki iki fanı ve alttaki fanıda içeri üfleyecek şekilde montaj yapabilirsin sadece arkadaki dışarı atar onunda devrini sirkülasyonu tamamlamak için 1000-1500rpm arası test edebilirsin.
Kablo sıkıntısı çıkmaz uzatma kabloları kolay bulunur.

İşte ben üst kısıma 2 tane corsair almayı planlıyorum. 200mm yi çıkarıp, gereksiz mi sence kardeşim? Isınmasının sebebi belki benim fan düzenini yanlış yapıyor olmamdır?

İşte ben üst kısıma 2 tane corsair almayı planlıyorum. 200mm yi çıkarıp, gereksiz mi sence kardeşim? Isınmasının sebebi belki benim fan düzenini yanlış yapıyor olmamdır?

İstersen alttaki 140mm sök üsteki 200mm yanına ekle önce her ikiside içeri üflesin, sonra biri içeri diğeri dışarı şekilde dene fakat bu testi 1 günlük kullanım sonunda kıyasla.
Bana göre yeterli fanın var ama kasanın ortamını görüp test etmediğim için kesin bir cevap veremem.

Tamamdır :)

- - - Güncellendi - - -

Ufak bir değişim oldu, herhalde daha hızlı çalıştırırsam fanları sorun kalkacak gibi :/ bu arada fanlar molexle powera bağlı anakarttan ayar yapılır mı böyle olursa?

Nayır Nolamaz. Anakarttaki Fan girişlerine bağlamadıkça hızlarını kontrol edemezsin. Yüksek hızda tabiki iyi soğutma olur ama gürültüde aynı oranda artacağından malesef o şekil kimse kullanmak istemez. O yüzden 800-1.000-1250rpm hız ile fazla sayıda fan tercih edilir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı