Corsair AX850 80 Plus Titanium 850W alınır mı?

• Konuyu başlatan zizi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 1B
Sorun çıkmaz ama güç kaynağına o kadar para vermek istediğinizden emin misiniz? 1500 TL'lik bir PSU'da fazlasıyla yeterdi.

Sorun çıkmaz ama güç kaynağına o kadar para vermek istediğinizden emin misiniz? 1500 TL'lik bir PSU'da fazlasıyla yeterdi.

Bu sistemi çok çok uzun süre kullanmayı düşünüyorum. Sağlam dayanıklı bir şey almak istedim.
Tüm okuduğum rehberler güç kaynağını kaliteli almamız gerektiğini ve cok önemli bir parça olduğunu söylüyordu. Ben de acımadım alırken.

Bu çok karıştırdı aklımı. Neden bu kadar ucuz FSP PSU'lar bır de 1200w. Nedense Corsaır daha çok güven verdı ve Corsaır aldım.
Şöyle düşünmeniz lazım: ASUS Rog Strix ekran kartları, Palit GP ekran kartlarına göre daha pahalı oluyor. Burada Palit kötü ya da yetersiz bir ürün yapmıyor ama markanın reklamı fiyatı yüksek tutmak için yeterli olabiliyor.

FSP, güç kaynağı üretiminde köklü bir firmadır.

Şöyle düşünmeniz lazım: ASUS Rog Strix ekran kartları, Palit GP ekran kartlarına göre daha pahalı oluyor. Burada Palit kötü ya da yetersiz bir ürün yapmıyor ama markanın reklamı fiyatı yüksek tutmak için yeterli olabiliyor.

FSP, güç kaynağı üretiminde köklü bir firmadır.
yanında ı9 10900k ıle kullanacagım sence OC yapıldıgında ekran kartı ve ıslemcıye taşıyabılır mı bu yükü?

yanında ı9 10900k ıle kullanacagım sence OC yapıldıgında ekran kartı ve ıslemcıye taşıyabılır mı bu yükü?
Şu veya bu şekilde yüksek seviye bir güç kaynağına sahipsiniz. OC konusunda bir diğer önemli etmen, anakart. Eğer seçtiğiniz modelde VRM kalitesi ve soğutması başarılı ise sonuçlar istediğiniz seviyede olacaktır. Nasıl ve ne şekilde stabil bir durum sağlanacağı konusunda forumda da içerikler var. Bilmediğim bir konuda yorum yapmak istemem. Ama başarılı bir OC için kaliteli bileşenler esastır.

Geri
Yukarı