Corsair C70 Montajlı Resim Galerisi

Bende yakın zamanda monitör almayı planlıyordum hafta sonu vatana gittim. Şans o ki bi tanıdık orda işe başlamış hemde monitör reyonunda. :cool:Dedim böyle böyle monitör düşünüyorum dedim bir iki kafamda seçenek var dedim adam öyle şeyler anlattı ki gözümde ne ms kaldı ne de incelik. Gerçekten işin içine girince çok farklı sorunlar ortaya çıkıyor. O yüzden almayı düşünen arkadaşlara da tavsiyem internetten araştırmak yerine, yerinde baksınlar ve markaya önem versinler.
Benim almayı düşündüğüm model Asus 23.6'' VN247H ms 1 din. kon. 80m. Bu özellikleri görünce dedim tamam bu tam benlik ancak arkadaşın anlattığına göre bu monitörlerde beyaz ışık denen olay çok yüksekmiş(ekranın altında özelikle kapat açtığınızda çok belli oluyor veya koyu renk masaüstü fotosunda bende orda öğrendim) ve sattığımız 10 maldan neredeyse 5'i geri geliyor bu şikayetten dedi. Alacak arkadaşların yerinde bunu canlı incelemesini ısrarla tavsiye ederim.
Şimdi tam hatırlayamıyorum ama AOC bi modelini gösterdi çok ince bi model ekranı arkaya yatırdığınızda, arkasındaki yere değip ekranda dalgalanmalar yapıyor. Çokta bilmiş olmak istemem araştırma yapmadım ama ben kendisinin dediğini aktarayım size AOC markalı ürünü fazla tercih etme dayanıklılık ve kalite konusunda iyi değiller dedi.

Benim kafa allak pullak oldu eve geldim şimdi biraz bakıyım diyorum beğendim modele güvenemiyorum gidip baktıktan sonra son kararı vericem bakalım.

Bu benim başıma gelen bi olayı baya (monitör konusunda bur da laf döndüğü için sizlere de) anlatayım dedim yani kimseye bi lafasöylediğim yok yanlış anlaşılmasın.

Son olarak düşündüğüm monitörler bunlar eğer fikriniz yorumunuzu beklerim arkadaşlar
Asus 24'' VS248H ms 2 din. kon. 80m HDMI D-Sub(VGA) DVI
Asus 23'' VX238H ms 1 din. kon. 80m HDMI D-Sub(VGA) DVI

- - - Güncellendi - - -

Valla hocam televizyon, monitör bu işler şu an güney korelilerde yani Samsung ve LG'de tamam ASUS'da iyi fakat bu işlerin Piri bu firmalar çünkü meslekleri bu iş üzerine kurulu ses sistemleri vs'de var ama asıl ekmek yedikleri işler televizyon ve monitör. Bu yüzden MS felan kafan takılmasın ben özelliklerden çok birazda markaya bakıyordum alıcakken ya Samsung ya LG alacağım dedim bir Samsung gördüm beğendim özelliklerine baktığımda ise istediklerimin hepsini karşılıyordu zaten genelde böyle markalar ürünlerinde tatmin etmeyecek parçaları kullanmazlar.

Benim gözümda kral şu an bu:
VATAN COMPUTER - SAMSUNG - 23" S23B350H GEN

Son düzenleyen: Moderatör:
Onu bende çok beğendim özelikleri de çok iyi geldi fakat şu kırmızı çerçeve işi bozuyor bence :D Samsung bende düşündüm fakat benim düşündüğüm fiyatlarda bir tek bu gözüme çarptı oda çerçeveden kaybetti. Asus seçenek konusunda çok önde birazda o yüzden onu seçtim.

Hocam neden çerçeveden kaybediyor ki bence estetik katmış olaya.

Beyler modülerlik baya fark yaratıyormuş kullanınca anladım. Eğer ben modüler tercih etmeseydim kasada bu kadar kablo taşıyacaktım... Yeni alacak kullanıcılara söylüyorum güç kaynağını 1 kere alıyoruz o yüzden almışkem modüler alın derim.

qz6WVQB.jpg

baPfQdy.jpg

cbAZhcO.jpg

5lN2Peq.jpg

8SegoFT.jpg

Bjxyqoh.jpg

Hocam hayırlı olsun. Yazdım ama görmedin galiba. Psu performansı hakkında bilgi verir misin? Gürültü yapıyor mu?

Kardeşim ben pek sorun olacağını sanmıyorum. Benim SAMSUNG S23B550V monitörü de VGA-DVI dönüştürücüsü ile denemiştim ilk önce.
Dalgalanma falan olmamıştı hiç. İnşallah olmaz sende de.

Hayır PSU'dan pek ses gelmiyor PSU kaliteli bir PSU araştırıp ta almıştım zaten. Sadece ses konusunda bilgim yoktu, fakat şu an kullanıyorum fanından pek ses gelmiyor.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı