Corsair C70 Montajlı Resim Galerisi

Beyler sadece VGA var, Sadece DVI var, Sadece HMDI var bunların bana yararı ne. :D 2 tane girişin olmasının bana ne yararı var bilmiyorum. 1 Tane giriş olsun ekran kartı bağlayacağım bitti.
VGA'da Analog sinyal olduğu için görüntü DVI'a göre bayağı kötü oluyor. Ve eğer ekran kartından DVI çıkışı kullanırsan DVI to VGA olarak kullanmak zorundasın ve o zaman ekranda dalgalar oluşacaktır emin ol. Bizzat denedim.

Ben bunu kullanıyorum. Hem VGA hem DVI var. İki çıkışı da denedim. VGA ile DVI arasında renk ve kalitede fark var. En önemlisi ekran kartından DVI to VGA olarak kullanınca görüntüde gözle görülebilir dalgalanmalar oluşuyordu. Bir DVI kablo alıp bu sorunun önüne geçmiştim. DVI dijital sinyal destekler. Boşuna demiyoruz Analog devri bitti diye...

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaygın bir sorun olduğunu sanmıyorum belki senin şansına denk gelmiştir. Düne kadar ben VGA çıkışlı monitör kullanıyor ve dönüştürücü kullanıyordum öyle bir sorun yoktu. Belki az birşey fark vardır ama ben büyük bir sorun olacağını sanmıyorum.

İşte ben de aynı sorunu yaşadım.
Çünkü dijital sinyal analog yapılıyor. Çok büyük ihtimalle Emrah'ta aynı sorunu yaşayacaktır. Bunu ben demiyorum sinyaller diyor.

- - - Güncellendi - - -

Şöyle bir şey aklıma geldi. Şu da olabilir. Benim monitör hem DVI hem VGA çıkışlı olduğu için, doğal olarak Dijital sinyal ve Analog sinyali destekliyor. Ve Dijital sinyal destekleyen panele Analog gönderince dalgalanma oluşuyor.

Senin ki şimdi sadece VGA girişli yani Analog sinyal desteklediği için, dalgalanma olmayabilir. Büyük ihtimalle bunu cevabı budur... Bayağı düşündüm :D Rizeli düşüncesi :D

İki dediğim de olabilir arkadaşlar. Ama benim önerim görüntüyü Dijital olarak almak. Yani HDMI veya DVI.

Şöyle bir şey yaptım beyler henüz bilgisayar masası yok böyle nasıl oldu sizce idare edilir mi? :D

ahiXbzp.jpg

AqnCsv5.jpg

OzStlQP.jpg

xqgXbJe.jpg

Bu arada bilgisayarında hiç ASUS marka parça bulunmayan ve daha da kötüsü MSI anakart kullanan ve ROG logosu kullanan tek insan benim herhalde, neyse yakında bir ROG ürünü alacağım. :D

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı