Corsair Carbide 200R Fan Montajı Nasıl Yapılmalı?

Barisbu

Kilopat
Kasama 2 adet Corsair AF140mm ve 2 adet AF120mm fan aldım. Bu fanları Corsair Carbide 200R kasama ne yöne üfleyecek şekilde ve nereye takmalıyım? Teşekkürler.

images (3).jpeg

@Recep Baltaş Hocam siz bu konularda iyisiniz, yardımcı olursanız ve resim üzerinden nereye ve ne yöne takacağımı gösterirseniz sevinirim.
Yukarı

Son düzenleme:
Merhaba 2 adet yukarıya takabilirsiniz. Havayı dışarıya verecek şekilde olmalılar.
Kalan 2 adeti ön tarafa takabilirsiniz. Havayı kasanın içine verecek şekilde olmalılar.

Merhaba 2 adet yukarıya takabilirsiniz. Havayı dışarıya verecek şekilde olmalılar.
Kalan 2 adeti ön tarafa takabilirsiniz. Havayı kasanın içine verecek şekilde olmalılar.
Yukarıya dediginiz gibi 2 adet koydum ama digerlerini birini alta kasa icine ufleyecek , digerini kasanin yan tarafina kasanin icine ufleyecek sekilde koydum. Bu şekilde nasıl olur?

Yukarıya dediginiz gibi 2 adet koydum ama digerlerini birini alta kasa icine ufleyecek , digerini kasanin yan tarafina kasanin icine ufleyecek sekilde koydum. Bu şekilde nasıl olur?
Isınan hava yukarı yükselir. Biri çekiş biri üfleme yaparsa ikisinin de kasaya bir etkisi olmayacak. Arkadaşın bahsettiği gibi kurulum yapmalısınız. Arka ve üstteki fanlar kasadaki sıcak havayı dışarı çekmeli. Öne fan takabiliyorsanız o fan da dışarıdan soğuk havayı kasaya üflemeli.
Alta koyduğunuz fan soğutmayı sağlar ancak bir o kadar da süpürge gibi bütün tozları içeri çeker.
Yana koyduğunuz fan içeri üflememeli, dışarı çekmeli.

Isınan hava yukarı yükselir. Biri çekiş biri üfleme yaparsa ikisinin de kasaya bir etkisi olmayacak. Arkadaşın bahsettiği gibi kurulum yapmalısınız. Arka ve üstteki fanlar kasadaki sıcak havayı dışarı çekmeli. Öne fan takabiliyorsanız o fan da dışarıdan soğuk havayı kasaya üflemeli.
Alta koyduğunuz fan soğutmayı sağlar ancak bir o kadar da süpürge gibi bütün tozları içeri çeker.
Yana koyduğunuz fan içeri üflememeli, dışarı çekmeli.
Yana koydugum fani disari ufleyecek sekilde degistirdim ancak on tarafa takma sansim yok alta taktigim ne sekilde dursun

Alta fan koymayın. O kasanın bir yerden soğuk havayı çekebilmesi lazım. Eğer alta fan koyarsanız bu sefer süpürge gibi tozları da içeri çekecektir.
Tesekkurler hocam dediginiz gibi yaptim ve hepsi disa bakiyor ustte 2 tane kasa disina bakiyor yanda bi tane kasa disina bakiyor alttakini sokup one takmayi basardim ondeki de kasa disina bakiyor,umarim dogrudur

Tesekkurler hocam dediginiz gibi yaptim ve hepsi disa bakiyor ustte 2 tane kasa disina bakiyor yanda bi tane kasa disina bakiyor alttakini sokup one takmayi basardim ondeki de kasa disina bakiyor,umarim dogrudur

Öne taktığınız fan kasanın içine doğru hava üflemeli. Onu çevirmenizi öneririm

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı