Çözüldü Corsair Carbide Spec-delta ön panel fanların ışıkları yanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Nailed It

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Freelance Finansçı ve 2 Şirket sahibi.
Merhabalar, Sinerji'den hazır sistem satın almıştım DA-S1, montajlı olarak geldi. Sistemde sorun yok fakat ön paneldeki fanların RGB ışıkları yanmıyor, ne yapmam lazım acaba?

Saygıdeğer moderatör arkadaşlar. Otomatik yazım denetimi yapıyorsunuz bari başlıkta oluşan hatayı düzeltin. Ben düzgün yazmıştım.

Merhabalar, Sinerji'den hazır sistem satın almıştım DA-S1, montajlı olarak geldi. Sistemde sorun yok fakat ön paneldeki fanların RGB ışıkları yanmıyor, ne yapmam lazım acaba?

Saygıdeğer moderatör arkadaşlar. Otomatik yazım denetimi yapıyorsunuz bari başlıkta oluşan hatayı düzeltin. Ben düzgün yazmıştım.
İçinde bir kontrol kumandası var oradan denedin mi?

Fanların kabloları nereye bağlı şuan? Normalde 3'lü çoklayıcı ile kontrolcüye bağlı olur.
Çoklayıcılar ile direkt olarak anakarta bağlamışlar, RGB Fusion programını kurdum pini algılıyor fakat değişiklik yapmama izin vermiyor.

Yazılım kaynaklı olabilir. Tekrar yüklemeyi denedin mi? RGB bağlantısını söküp tekrar takmayı da deneyebilirsin. Ayrıca hatırladığım kadarıyla RGB Fusion'da bulunan modlar kısıtlı idi. Kontrolcüyü kullansan daha iyi olur diye düşünüyorum. Tabii sürekli aç-kapa yapmayı düşünmüyorsan.

Yazılım kaynaklı olabilir. Tekrar yüklemeyi denedin mi? RGB bağlantısını söküp tekrar takmayı da deneyebilirsin. Ayrıca hatırladığım kadarıyla RGB Fusion'da bulunan modlar kısıtlı idi. Kontrolcüyü kullansan daha iyi olur diye düşünüyorum. Tabii sürekli aç-kapa yapmayı düşünmüyorsan.
Kontrolcünün dediğim gibi bağlı olan 4 ince kablosundan 1i kopuk şekilde, çalışacağına inancım yok. RGB olarak da normalde çoğu zaman kapalı bir şekilde kullanacağım (gece aktif olduğum için) fakat arada gündüzleri açayım biraz renk dönsün isterdim işin aslı. Şu anda da kabloyu çıkarıp yeniden takmaya erindim yalan söylemeyeyim, oynamak istediğim oyunları, kullanacağım programları vs. yüklüyorum..

Fotoğraf paylaşabilir misin?
Kabloyu bulur bulmaz atacağım, şu an kabloyu arıyorum. Yapacağınız işin allah cezasını versin deyip bir yere tepiştirmiştim...
@KuoNN Çok özür diliyorum hocam kabloyu buldum fakat bahsettiğim kopuk olan kablo kasanın içinde montajlı olan kabloymuş zaten. Onun yüzünden olabilir, fan çoklayıcı pahalı mıdır?

Geri
Yukarı