Corsair CS750M PSU'da 8+4 CPU 12V kullanma

Backdoor

Kilopat
Yer
Yalova
Daha fazla  
Meslek
Güvenlik Görevlisi
2 yıldır kullandığım güç kaynağımda 24 pin anakart girişi yanında 8 pin dahili CPU güç girişi mevcut ve kullanmaktayım. Fakat güç çıkışları içinde harici olarak bir 4+4 pin daha CPU güç beslemesi mevcut, ben bu girişin 4 pinini yeni anakartımda(MSI Z390 Gaming Edge AC) kullanmak istiyorum. Yani 8+4 pin olacak şekilde sorun çıkar mı? Power Supply çıkışlarının resmini de ekliyorum.

cs750m.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Dahili olan kabloda 8 pin varsa kullanın, diğer 8 pini de modüler kablo takarak kullanın.
Anakartta 8+4 varsa da, ikinci 8 pin kabloyu ayırarak uygun olan 4 pini takın.

Tek CPU bağlantı var ise ayrıca neden PSU üstüne resimdeki görüldüğü gibi "4+4 CPU" ibaresi konulmuş, ilginç geldi. Corsair support bölümüne ticket açtım, bakalım ne diyecekler.

Son düzenleme:
O modelde modüler çıkışlar SATA, Molex ve ekran kartı güç bağlantılarıdır. Yani tek CPU (EPS) güç bağlantısı var. Fakat bunun kullanımda sorun teşkil edip etmeyeceğini bilemem.

Eki Görüntüle 342221

CORSAIR CS-M Series CS750M 750W 80 PLUS GOLD Active PFC Haswell Ready ATX12V & EPS12V Semi Modular Power Supply - Newegg.com

Dostum corsair’den soruma yanıt geldi. Anladığım kadarıyla 4+4 EPS’ye ekstradan 4 pin desteği veriyor PSU.
IMG_2409.JPG

Merhabalar bende MSI Z390 Gaming Edge AC anakart kullanacağım yalnız cpu girişleri konusunda sıkıntı yaşıyorum. Belirttiğiniz gibi anakart üzerine cpu girişi 8+4 pin şeklinde.
Bu psu'yu kullanıcağım,
HYDRO 700W
Girişleri fotoğraftaki gibi.
psu girişleri.PNG

4+4 pinleri Anakarttaki 8pinlik bölüme birleştirerek taktım.
Anakart üzerinde boşta kalan 4 pinlik cpu girişine sadece overclock esnasında ihtiyaç duyulacağını belirttiler.
Şu an overclock yapmayı düşünmüyorum.
Psu yu yeni almıştım, değiştirmem gerekir mi? Bu şekilde çalıştırabilir ve tam performans alabilir miyim?
Sistem bileşenlerim: i5 9600K-MSI Z390 Gaming Edge AC-Asus Rtx 2070 OC Ekran kartı-8gb Gskil 3200mhz ram-samsung 970evo 500gb m2 sdd.
Not: Bilgisayarımı yeni topluyorum, işlemci henüz olmadığı için bir deneme yapamadım. İlk defa bilgisayar topluyorum bilgilendirirseniz sevinirim.
Teşekkürler...

Üst düzey bir anakart alıyorsan güç gereksinimlerini karşılayacak çapta PSU alınması icap eder. Stok halde kullanmanda sorun yok denmiş ama oldu ki ilerde overclock yapman gerektiğinde ihtiyacını karşılayacak PSU'ın olmalıdır. Eğer imkanın varsa PSU'ı iade et bütçe arttırıp çift CPU girişli PSU almaya çalış derim.

Overclock yapmayacaksan bu şekilde kullanırsın, 9600k uzun süre oc’siz idare eder seni.

Hocam dediğim gibi sadece 8pin bağlantısına bağlayarak çalıştırıcağım o zaman sorun olmayacaksa, yukarı da belirttiğim sistem hakkında bi önerin var mı?
Ek olarak 120 mm cooler master sıvı soğutma aldım.
Kasa Rampage Falcon-x (önde 3 arkada 1 fan)
Üst kısmında sıvı soğutma takmak için bölümü var. Üst kısma takmak mı uygun olur?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı