Corsair CX550F 550W nasıldır?

394919

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar bende Aerocool KCAS Plus 700W güç kaynağı var ve sanırım 8 pin kablosu sorunlu. Sistem çalışıyor ama ekran kartı görüntü vermiyor. Anakartta ekran kartı da sağlam test ettim. Tek kalan Power Supply'in 8 pini kalıyor arızalı olarak düşüne bileceğim. Ben de Corsair CX550F güç kaynağı aldım sistemime yeterli gelecektir. Sadece detaylı ayrıntı özelliklerini bilen veya kullanan varsa görüşlerini öğrenebilir miyim? PCB'sini paylaştım görselce.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20221126-142350.png
    Screenshot_20221126-142350.png
    666,8 KB · Görüntüleme: 55
İyi bir iç yapısı var. Korumalar yeterli. Modüler olması güzel. CX650F kullanmıştım, coil whine olduğu söyleniyordu fakat bana denk gelmemişti en azından.

W değeri yeterli geliyorsa, bir ömür yoldaşınız olabilir. Tabii PCI-e 5.0 bir PSU gerekmediği sürece.

İyi bir iç yapısı var. Korumalar yeterli. Modüler olması güzel. CX650F kullanmıştım, coil whine olduğu söyleniyordu fakat bana denk gelmemişti en azından.

W değeri yeterli geliyorsa, bir ömür yoldaşınız olabilir. Tabii PCI-e 5.0 bir PSU gerekmediği sürece.

Güç kaynağındaki iki 8 PIN'i de denedin mi?
İşlemci ve ekran kartını belirtmelisin.

Hocam kasa biraz büyük olduğu için diğer kablonun boyu yetmiyor. Ekran kartı su an serviste ekran kartı da sorunsuz çıktı. Geldiğinde diğer 8 pinin boyu uzanmadığı için tamamen söküp dıştan takacağım 24pin vs yı. Anakart B450M-H ekrsn kartı RX6600. Yapa bileceğim her şeyi test ettim en son bir tek PSU kalıyor. Arkadaşımın direkt anakarttan güç alan 1050 Ti'ı ile denedim sorunsuz çalıştı sistemim açıldı yani. O 8 pin de sanırım sorun çünkü test ede bileceğim her şeyi ettim sistem çalışıyor Windows açılma sesi geliyor fakat görüntü yok. Ekran kartım da test edildi serviste sağlam. Anakartta 1050 Ti ile test edildi sağlam. Sizin kıymetli yorumlarınızı merak ediyorum lütfen yardımcı olur musunuz?

Dediğiniz gibi PCI-e kablosunda sorun olması muhtemel o zaman. CX550F güzel ve RX6600 bir sistem için yeterlidir.
Hocam başka bir seçenek kalmadı inanın insanın psikojisi bozuluyor. Düzelirse diğer pci express pinlerini de deneyip neresinin bozuk olduğunu belirterek satmayı düşünüyorum .

Garantisi varsa yollayın tamir etsinler.

Yok hocam işte orası sıkıntı benim için. Piyasasından uygundan almıştım ama. Forza oynarken bir an gitti görüntü. Kasa çalışıyordu klavye çalışıyordu ışıkları açıktı fakat görüntü yoktu. Bende direkt 0 aldım Corsair. Bunu 700-800'e problemini belirterek satarım. Diğer PCI ekspresleride deneyip. Başka hiçbir sebep kalmadı umarım düzelir artık.

Böyle SATA'ya da Molex dönüştürülerle de 8 pin kablosu kullanabilirsin aklında olsun.

Böyle SATA'ya da Molex dönüştürülerle de 8 pin kablosu kullanabilirsin aklında olsun.
Biliyorum hocam ama zaten alasım vardı başım ağrısında istemiyorum daha fazla.

Yeni konular

Geri
Yukarı