Corsair CX750F RGB ışıkları yanmıyor

thesasss

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
polis
Merhabalar 3 gün önce bilgisayarın başında otururken ani elektrik kesintisi oldu o günden sonra bilgisayarda herhangi bir açılmama güç kaynağı kaynaklı bir sorun yaşamadım fakat RGB'si yanmıyor o günden sonra internete yazdığım fazla bir şey çıkmadı iCUE programı ile alakalı olabilir diye okudum bir yerde programda PSU gözükmüyor.

Sitede yazdığına göre arkada RGB düğmesi var. Düğme elektrik kesintisinde şalter atması gibi atıp kapanmış olabilir. Kontrol eder misiniz?

PSU programda normal fan gibi görünüyor. RGB kablosunu tekrar kontrol edebilirsin. Bir de arka taraftaki tuşta açmayı deneyebilirsin. Corsair kontrolcüsü kullanıyorsan bir de kutudan çıkan ek kablo ile anakartın yazılımından kontrol etmeyi deneyebilirsin.

Sitede yazdığına göre arkada RGB düğmesi var. Düğme elektrik kesintisinde şalter atması gibi atıp kapanmış olabilir. Kontrol eder misiniz?
Denedim şimdide kabloları falan kontrol ettim
tam açılacak gibi oluyor açılmıyor.
PSU programda normal fan gibi görünüyor. RGB kablosunu tekrar kontrol edebilirsin. Bir de arka taraftaki tuşta açmayı deneyebilirsin. Corsair kontrolcüsü kullanıyorsan bir de kutudan çıkan ek kablo ile anakartın yazılımından kontrol etmeyi deneyebilirsin.
Corsair kontrolcüsü mevcut değil
Anakart rgb bağlantısını sökünce yandı ne alaka 😅

Dosya Ekleri

• F1B6E13C-44AA-4E4D-9C2B-1478CCF9D0C5.jpeg
    F1B6E13C-44AA-4E4D-9C2B-1478CCF9D0C5.jpeg
    165,3 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:
Anakartındaki başka bir RGB portunu deneyebilirsin. Ayrıca anakartının kendi RGB yazılımının fanı görüp görmediğini kontrol etmelisin.

Geri
Yukarı