İnceleme Corsair garanti süreci incelemesi

Başlıktan gördüğünüz üzere Corsair önerdim peki neden gelin anlatayım;

11/02/2021 tarihinde almış olduğum Corsair Katar Pro model fareyi hiçbir sorun olmadan 1.5 yıl boyunca kullanmıştım ama son birkaç ay içerisinde orta tekerleği gıcırdama başlamıştı bir şey olmaz şimdi garantiye göndersem en az 20 gün gelmeyecek dedim çok umursamadım fakat biraz daha kullandıktan sonra tekerlek algılamamaya veya ters algılamaya başladı mesela yukarı hızla kaydırdığım zaman 3-4 kaydırmada bir kez aşağı doğru kayıyordu ve gıcırdama sesi çok rahatsız ediyordu. Ben de araştırmalarım sonucu garanti için Corsair'in anlaşmalı olduğu penta firmasına yazmaya karar verdim ve yazdım. Penta şirketi bana penta kaşeli fatura eksiksiz kutu içeriği garanti belgesi falan falan istedi ancak ben fareyi aldığımda garanti belgesi çıkmamıştı kutu içerisinden ve fatura da penta kaşeli değildi ki zaten çok uzun sürecekti göndersem de bir bahane bulurlar kabul etmezler diye düşünmüştüm çünkü anasayfalarında garanti dışı olan maddelerde tozlanma da vardı ve tozlandığını tahmin ediyordum tekerleğin. Baktım distribütörlerle olacak iş değil ben de Corsair global desteğe yazdım sağ olsunlar yardımcı oldular. Ben ilk mesaj olarak sorunu belirttim sonra hemen adresimi ve bilgilerimi aldılar daha sonrasında farenin seri numarasını karalamamı o kısma oow yazmamı istediler yazdım fotoğraf gönderdim ve adresime hemen sıfır Katar Pro gönderdiler her şey buraya kadar çok güzel ama o gelen fare de fabrika hatalı çıktı çift tıklıyordu birçok Katar Pro gördüm ama çift tıklama sorununu ilk defa gördüm ve yaşadım yani siz alırsanız sizde böyle bir sorun olmaz çok düşük bir ihtimal denk geldi neyse bu sorunu da video kaydı ile söyledim tekrardan oow yazmamı falan istediler yazdım ve bu sefer dilerseniz farklı bir model gönderebiliriz dediler ben de bir üst modeli olan Katar Pro XT modelini istedim ve ürünü gönderdiler ve az önce ürün elime ulaştı gerçekten de Katar Pro XT göndermişler ve hiçbir sorunu yok tertemiz. Ayrıca ne kargo parası ödedim ne de ürünleri benden geri aldılar şu an elimde 2 adet Katar Pro ve 1 adet Katar Pro XT mevcut.

Sonuç olarak Corsair kalitesinden garantisinden yararlanmak bence herkesin hakkı bence her zaman Corsair tercih edin ben bundan sonra hep Corsair tercih ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün UPS Kargo gümrük işlemleri için bir belge attı. Doldurup mailden bize atın diyorlar. Siz yapmış mıydınız?
Eğer UPS'in takip sitesinde gümrükte beklediğine dair yazı yazıyorsa doldurup yollamanız gerekli. Ancak şöyle bir durum da var. Aynısı benim de başıma geldi, benden belge doldurmam istendi ancak 2 gün sonra, sitede yazan tahmini teslimat tarihinde ürün elime ulaştı. Müşteri hizmetleriyle konuştuğumda bana gümrük işlemlerinin otomatik olarak halledildiğini herhangi bir şey ödemeyeceğimi söylediler. Son 2 kargom bu şekilde geldi. 2 sene önce de değişim ürünü yollandı tarafıma ancak o zaman vergi ödemiştim.

Düzenlemeyi unutmuşum. Evet üründen pahalıya geliyor filan diyerek ikna etmeyi başardım. UPS Kargo etiketi verdiler sağ olsunlar. Keşke ürünü istemeden gönderseydiler ama bunada şükür. İşini hakkıyla yapan sayılı firmalardan.

Bugün UPS Kargo gümrük işlemleri için bir belge attı. Doldurup mailden bize atın diyorlar. Siz yapmış mıydınız?

Evet doldurman gerekli bana da atmışlardı doldurduktan 1 gün sonra kapımdaydı ürün.

Eğer UPS'in takip sitesinde gümrükte beklediğine dair yazı yazıyorsa doldurup yollamanız gerekli. Ancak şöyle bir durum da var. Aynısı benim de başıma geldi, benden belge doldurmam istendi ancak 2 gün sonra, sitede yazan tahmini teslimat tarihinde ürün elime ulaştı. Müşteri hizmetleriyle konuştuğumda bana gümrük işlemlerinin otomatik olarak halledildiğini herhangi bir şey ödemeyeceğimi söylediler. Son 2 kargom bu şekilde geldi. 2 sene önce de değişim ürünü yollandı tarafıma ancak o zaman vergi ödemiştim.

Doldurup mail attım. Takip sitesinde gümrük ile ilgili bir şey yazmıyor Yolda-İstanbul yazıyor sadece. Umarım vergi ile sorun çıkmaz. Doldurduğum formun altında vergiden muaftır yazıyordu.

Evet doldurman gerekli bana da atmışlardı doldurduktan 1 gün sonra kapımdaydı ürün.

Doldurduk bakalım sıkıntısız gelir inşallah.

Ürün bugün elime sorunsuz ulaştı. Yardımlarınız için teşekkürler. @KuoNN @Xcharcer41

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de mail attım birkaç mailleşme geçti destekle aramızda daha sonra Hollanda'ya göndermemi istediler bende internette araştırdığımı ve seri numarayı karaladıktan sonra bana gönderip gönderemeyeceklerini sordum onlarda tamam o zaman öyle yapalım dediler. Kazıdım numaraları gönderdim bakalım.

Ben de mail attım birkaç mailleşme geçti destekle aramızda daha sonra Hollanda'ya göndermemi istediler bende internette araştırdığımı ve seri numarayı karaladıktan sonra bana gönderip gönderemeyeceklerini sordum onlarda tamam o zaman öyle yapalım dediler. Kazıdım numaraları gönderdim bakalım.

An itibarıyla yenilenmiş ürün elime geçti. Bu arada Corsair bunları kendi sitesinde çok ucuza satıyor ilgilenen olursa baksın. https://www.corsair.com/us/en/c/certified-refurbished

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhabalar, benim de Corsair M65 Elite RGB Mouse'um kaydırma yapmıyor veya ters yöne kaydırıyordu ben de Corsair destek sitesine e-mail atarak iletişime geçtim. Yaklaşık 5 gün sonra döndüler ancak ben 3.günde ürünü faturasıyla ve bir kağıda iletişim bilgimi yazıp Boğaziçi Bilgisayar'a (Penta dışındaki distribütör) gönderdim. Ancak Yurtiçi Kargo ürünü onlara ulaştı gösterse de adamlardan tık yok. Her aradığımda aynı adam aynı bezmiş sesle açıp aynı şeyleri söylüyor kayıt açılmamıştır vs.
İşin Corsair kısmından ise sonunda mail geldi, diyor ki Türkiye'ye gönderim yapamıyoruz, kargo sorunlarımız var.
İngilizce tam metin ise şöyle:
"Hi Doğukan,

Due to current local shipping issues, including tariffs and local shipping restrictions with Turkey, we regret to inform you that we are unable to ship any replacements or spare parts to your region at this time.

If you made a recent purchase, we kindly ask you to contact your reseller or place of purchase for further assistance. For purchases made outside of the country, we recommend contacting us when you are next in the country of purchase. Additionally, we can arrange for the shipment to be sent to a trusted family member or contact person in a location we are able to ship to.

We understand that this may not meet your expectations, and we apologize for any frustration. Our team is actively working to resolve the shipping issues and restore normal operations soon."

Yani önceki arkadaşların belirttiği gibi Hollanda'ya gönder veya biz gönderelim işi olmadı. Merak ettiklerim ise şunlar:
Benzer bir durum yaşayan var mı?
Boğaziçi Bilgisayar ile işi olup memnun kalan oldu mu?
Corsair'ın bahsettiği "shipment" sorunu sizin de karşınıza çıktı mı?

Arkadaşlar merhaba, benim de Corsair M65 Elite RGB Mouse'um kaydırma yapmıyor veya ters yöne kaydırıyordu ben de Corsair destek sitesine e-mail atarak iletişime geçtim. Yaklaşık 5 gün sonra döndüler ancak ben 3.günde ürünü faturasıyla ve bir kağıda iletişim bilgimi yazıp Boğaziçi Bilgisayar'a (penta dışındaki distribütör) gönderdim. Ancak Yurtiçi Kargo ürünü onlara ulaştı gösterse de adamlardan tık yok. Her aradığımda aynı adam aynı bezmiş sesle açıp aynı şeyleri söylüyor kayıt açılmamıştır vs.
işin Corsair kısmından ise sonunda mail geldi, diyor ki Türkiye'ye gönderim yapamıyoruz, kargo sorunlarımız var.
İngilizce tam metin ise şöyle:
"Hi doğukan,

Due to current local shipping issues, including tariffs and local shipping restrictions with turkey, we regret to inform you that we are unable to ship any replacements or spare parts to your region at this time.

If you made a recent purchase, we kindly ask you to contact your reseller or place of purchase for further assistance. For purchases made outside of the country, we recommend contacting us when you are Next'in the country of purchase. Additionally, we can arrange for the shipment to be sent to a trusted family member or contact person in a location we are able to ship to.

We understand that this may not meet your expectations, and we apologize for any frustration. Our Team is actively working to Resolve the shipping issues and restore normal operations soon."

Yani önceki arkadaşların belirttiği gibi Hollanda'ya gönder veya biz gönderelim işi olmadı. Merak ettiklerim ise şunlar:
Benzer bir durum yaşayan var mı?
Boğaziçi bilgisayar ile işi olup memnun kalan oldu mu?
Corsair'ın bahsettiği "shipment" sorunu sizin de karşınıza çıktı mı?

Galiba yine bu garanti servisi suistimal edilmiş ve adamlar da desteği kesmişler yine bu yılın başında benim farem bozulmuştu TR disbürütörü yerine direk Corsair supporta ticket atmıştım onlar çözmüştü işimi.

Galiba yine bu garanti servisi suistimal edilmiş ve adamlar da desteği kesmişler yine bu yılın başında benim farem bozulmuştu TR disbürütörü yerine direk Corsair supporta ticket atmıştım onlar çözmüştü işimi.
Haklısınız ben de suistimal edildiğini düşündüm bu ve diğer sitelerdeki duruma bakınca. Evet yenilenmiş ürün gönderiyorlar ancak siz onlara karşılığında yenilenecek ürünü göndermezseniz bence bir açık oluşuyor olmalı. Umarım distribütör değişimi veya onarımı sağlar yoksa bana kimse yardım etmeyecek. Yine de Corsair destek hattına Türkiye'ye kargolamayla ilgili sorunları sordum. Eğer ilerleme kaydedilirse veya bana sebebi söylerlerse buraya da yazacağım.

Evet yenilenmiş ürün gönderiyorlar ancak siz onlara karşılığında yenilenecek ürünü göndermezseniz bence bir açık oluşuyor olmalı.
Kendilerinin verdiği bir karar bu. Aynı ürün, aynı sıkıntıdan dolayı arkadaşımla beraber RMA oluşturduk. Benden elimdeki ürünü istemediler, arkadaşımdan ise göndermelerini istediler.

Ayrıca bu Türkiye'ye destek vermeme muhabbeti geçen aylarda da vardı, geçen sene de olabilir tam hatırlamıyorum. Daha sonra yukarıda da bahsettiğim gibi sıkıntısız değişim yaptılar. Geçici olduğunu düşünüyorum bu olayın.

Kendilerinin verdiği bir karar bu. Aynı ürün, aynı sıkıntıdan dolayı arkadaşımla beraber RMA oluşturduk. Benden elimdeki ürünü istemediler, arkadaşımdan ise göndermelerini istediler.

Ayrıca bu Türkiye'ye destek vermeme muhabbeti geçen aylarda da vardı, geçen sene de olabilir tam hatırlamıyorum. Daha sonra yukarıda da bahsettiğim gibi sıkıntısız değişim yaptılar. Geçici olduğunu düşünüyorum bu olayın.
Eğer kendin sorarsan ben göndermekle uğraşmak istemiyorum diye direkt gönderiyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı