Corsair H100 (CW-9060053-WW) RGB Işıklandırmasını Aktif Etme

Tyrnora

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Restoratör
RAM
Adata XPG Spectrix D30 16 GB (2x8) 3200 MHz DDR4 CL16
Ekran kartı
ASUS TUF NVIDIA GeForce GTX1650 SUPER
Anakart
ASUS PRIME B450M-K-II
İşlemci
AMD Ryzen 5 3500
Merhabalar, yeni bir işlemci sıvı soğutucu aldım, montajını yaptım ve ışıklandırma dışında her şey sorunsuz ve gayet sessiz bir biçimde çalışıyor. Anakartımın RGB desteği olmadığını zaten alırken biliyordum ve kasa ile birlikte gelen RGB kontrolcüden ya da Molex kablosu ile bu sorunu çözerim diye düşündüm. İlk olarak denediğim şey, bilgisayar bana gönderildiğinde gönderilen ek parçalardan RGB kontrolcünün kablosunu kullanmak oldu. (Çünkü RGB kontrolcüsündeki pinler 6'lık ve sanırım bunlar sadece kasa fanları içinmiş.) Bu kablonun ucunda 3 tane giriş var ve bir tanesi RGB'ya da ARGB pini. Bu pine sıvı soğutucunun RGB pinini taktım ancak çalışmadı. Mantıken çalışacağını düşündüm, sonuçta bu kablonun bir amacı olmalı. Sorum ise şu yaptığım şey ne kadar doğru çünkü ona göre başka bir dönüştürücü ile sorunumu çözmeye çalışacağım. Belkide işlemler doğrudur ama ürünün ışıklandırmasında bir sorun vardır. Çözüm önerilerinizi bekliyorum.
Ayrıca anakartım: ASUS Prime B450M-K-II, sıvı soğutucum ise: Corsair H100 RGB (CW-9060053-WW)

Dosya Ekleri

• 1.jpeg
    1.jpeg
    115 KB · Görüntüleme: 113
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    77 KB · Görüntüleme: 92
  • 3.jpeg
    3.jpeg
    65,1 KB · Görüntüleme: 120
  • 4.jpeg
    4.jpeg