Corsair H100I RGB Platinium - Pompada RGB Yanmıyor

Blasted

Decapat
Merhaba Technopat, ben bu soğutucuyu aldım kurdum ama pompadaki RGB bir türlü yanmıyor.Garantiye gitti yeni sıfır sogutucu verdiler (sıfır diyorlar) onda da aynı şekilde pompada kı RGB yanmıyor soğutucu sıkıntısız ama RGB kısmı bir türlü yanmıyor.Şimdi tekrar garantiye verdim.Bu böyle bir döngüye girdi bekliyorum gene. Corsaırın kendi forumuna baktım yurt dışında bazı kişilerde de aynı sıkıntı var sızce nedeni nedir kolay gelsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
aynı sorun bende de oldu malesef h100i rgb platinum se söküp göndermek zulüm gibi geliyor sorun yok diye geri gönderirlerse tam sıkıntı.Yani corsairin böyle bir saçmalıgı atlaması inanılmaz.Net bilgilendiribilirseniz seviniriz sayın @Recep Baltaş @Ali Güngör
sorunu yaşayan arkadaşla iletişime geçtim çözmüş.Sorun gerçekten 5 pin sata olması gerektigiymiş.4 pinlileri üzdün corsair yakışmadı..

Dosya Ekleri

• D5A7DF06-BAC3-4202-A71C-77974DD09A5D.jpeg
    D5A7DF06-BAC3-4202-A71C-77974DD09A5D.jpeg
    736,1 KB · Görüntüleme: 126
Son düzenleme:

Bir buraya bakın isterseniz yanlış yere post etmişim sanırım :) ben bu şekilde sorunu çözdüm pompa LED'i

Arkadaşlar sorun power supply (PSU) daymış. Her psu sata cıkısının farklı woltaj degerlerı varmıs o yuzden benımkı yanmıyormus. Bende coolermaster ML240 aldım onu kullanıyorum gayet memnunum ışıkları falan hepsi yanıyor

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200314-103441_Gallery.jpg
    Screenshot_20200314-103441_Gallery.jpg
    6 KB · Görüntüleme: 125
Arkadaşlar merhaba. Ben de corsair RM750 psu var. H110i platinum se almayı düşünüyorum. Bahsettiğiniz 5li pin güç kaynağımda var mı nasıl anlarım?
Güç kaynağınızdan çıkan sata kablosuna bakacaksınız 5 kablolu olması lazım.Gördüğüm kadarıyla sizde var.Zaten corsairin kendi psusuyla çelişmesi ayrı bir rezalet olurdu.Ben de zaten güç kaynağımı değiştireceğim için bahane oldu bana.Rm850x aldım sorunum çözüldü.
Ekran Alıntısı.PNG

Güç kaynağınızdan çıkan sata kablosuna bakacaksınız 5 kablolu olması lazım.Gördüğüm kadarıyla sizde var.Zaten corsairin kendi psusuyla çelişmesi ayrı bir rezalet olurdu.Ben de zaten güç kaynağımı değiştireceğim için bahane oldu bana.Rm850x aldım sorunum çözüldü.Eki Görüntüle 529814
Teşekkürler rahatladım

Yeni konular

Geri
Yukarı