Corsair H100i RGB Platinum 240mm Fan LED'leri Yanmıyor

Şu an da işimi çok güzel görüyor. Daha sadece yük altında dıı diye ince bir ses geliyor kalitesiz olduğuna katılıyorum daha önce birkez garantiye yolladım sorun çözülmedi.

Corsair Hydro series H100I RGB Platinum 240mm RGB pompa LED sorunu.
Selamlar bende de aynı sorun vardı Power'ı yeni almıstım onda da SATA Power'ı 4 pinliydi bende su sekilde bir cozum buldum yaptım sizle paylasmak istedim kolay gelsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Üstadım selamünaleyküm. Tam anlayamadım nasıl yaptığını açık açık anlatma şansın var mı çok gıcık aldım pompayı bu yüzden :D

Üstadım selamünaleyküm. Tam anlayamadım nasıl yaptığını açık açık anlatma şansın var mı çok gıcık aldım pompayı bu yüzden :D
Selam

1. Öncelikle 5 pin li bir sata güç girişi bulman lazım (Eski güç kaynaklarının çoğunda bulabilirsin atıl kullanılmayan eskicide bile karşılaşabilirsin ) kısaca 4 pinli güç girişi olanlardan kesinlikle pompa rgb sine güç alamazsın.

2. Bulduğun yada aldığın 5 pinli sata güç girişinin KIRMIZI SİYAH SARI SİYAH bunları normal 4 pin olarak bağlaman gerekir son kalan TURUNCU ucu yani +3.3V olanı ise anakartın 24pin li girişinin TURUNCU olanının yanına yada dibinden teli ekleyebilirsin. (nasıl eklemek istediğin sana kalmış ben yanından teli sıkıştırdım pimin içine )

3. Kolay Gelsin

Dosya Ekleri

• sata.jpg
    sata.jpg
    193,8 KB · Görüntüleme: 46
  • ornek1.jpg
    ornek1.jpg
    89 KB · Görüntüleme: 40

Geri
Yukarı