Corsair H100I RGB Platinum vs Corsair H115I RGB Platinum

Termal macun sanırım sürülmedi. Montajını işten iyi anlayan biriyle yapmıştık. Acaba biz mi yanlış yaptık diye birkaç video izledim bunlarda da herhangi bir işlem uygulanmıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Merhaba benim itopya.com a girmiyor sizde de öyle mi sıkıntı bendemi.

Termal macun sanırım sürülmedi. Montajını işten iyi anlayan biriyle yapmıştık. Acaba biz mi yanlış yaptık diye bir kaç video izledim bunlarda da herhangi bir işlem uygulanmıyor.

Üzerinde sürülü gelen macun var o zaman sende. Ben değiştirmiştim o macunu.

Son düzenleyen: Moderatör:
240 modeli 8700K ile yükte Kraken X62 ile aynı dereceyi görmüş. Fiyatına göre çok iyi bir sonuç alınır tabii ki. Eksi olarak gördüğüm ise sadece yazılım var onu da belirtmeden geçmeyeyim.

Silverstone modeliyle alakalı bilginiz var mı kaliteli bir model mi? 240mm'sini almayı düşünüyorum. Ya da bütçeyi arttırıp h100i, kraken x52, ml240r tarzı modellere yöneleceğim.
Bana kalırsa tercihin NZXT veya Corsair olmalı. Her iki markanında yazılımları çok iyi. Eğer kasanda corsair fan varsa ise yada ilerde alırsan çok güzel RGB deneyimi sunuyor. NZXT x62 almayı çok istemiştim fakat beni corsaire yönelten RGB fanları ve sağladığı statik basınç oldu. 1650 RPM'e kadar neredeyse sessiz. Fiyat performans odaklı diğer markalar tercih sebebi olabilir.

Bana kalırsa tercihin NZXT veya Corsair olmalı. Her iki markanında yazılımları çok iyi. Eğer kasanda corsair fan varsa ise yada ilerde alırsan çok güzel RGB deneyimi sunuyor. NZXT x62 almayı çok istemiştim fakat beni corsaire yönelten RGB fanları ve sağladığı statik basınç oldu. 1650 RPM'e kadar neredeyse sessiz. Fiyat performans odaklı diğer markalar tercih sebebi olabilir.
Bilmiyorum açıkçası kafam karışık. Bir sıvı soğutmaya o kadar para vermek istemiyorum. Bir taraftan da 3800X’i OC yaptığım için ve daha üstüne çıkacağım iyi kaliteli bir şey olması lazım. Silverstone PF240’ın görüntüsü de hoşuma gidiyor ama kafam çoook karışık :D

SilverStone modeliyle alakalı bilginiz var mı kaliteli bir model mi? 240Mm'sini almayı düşünüyorum. Ya da bütçeyi arttırıp H100I, Kraken X52, ML240R tarzı modellere yöneleceğim.
Corsair performans, yazılım, pompa ve özellikle garanti konusunda çok başarılı bir firmadır.

Bütçeniz yetiyorsa Corsair alın. :)

Corsair performans, yazılım, pompa ve özellikle garanti konusunda çok başarılı bir firmadır.

Bütçeniz yetiyorsa Corsair alın. :)
Kesinlikle. Pompa sesi konusunda tereddüt etmiştim. Pompanın çıkardığı sesi duymak için kasanın kapağını açıp, kafanı içeriye sokman gerekiyor. O durumda bile çok nadir duyabildim. 3900X işlemcimi boşta 36 derecede tutuyor. Stres testinde maximum 66 dereceyi gördü.

2 adet Corsair sıvı soğutma kullandım, daha pompa sesi duymuşluğum yoktur. Benim sistemimdeki neredeyse her şey Corsair, gayet kaliteli ve güvenilir bir markadır. Yazılımı da gayet stabil ve kolay. Tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı