Advertisement

Corsair H115i Elite Capellix sesli mi?

maxspenc3

Kilopat
Katılım
2 Ekim 2014
Mesajlar
85
Eyvallah cevap verdiğin için. Bende arıza var sandım. Valla anlamadım bızır bızır ses yapıyor artık silence de kullanıyorum en azından daha az rahatsız edici. Bir kaç çözüm sunmuşlar kasayı yan yatır dikine koy gibi ama sonuç vereceğini sanmıyorum. Bu yeni bir upgrade kafası geldi ondan taksak gene çözmez sanırım. İşin görseli sadece.
rica ederim. evet o yeni kafa sadece bu lcd ekrana cevırıyor. mevzu pompası. o yan yatırma vb konular daha cok tak tak ses cıkaranlar ıcın. bızdekı pompa hep yuksek devırde dondugu ıcın ses cıakrtıyor.
 

Hezargrad

Decapat
Katılım
20 Ekim 2019
Mesajlar
56
Merhaba,

uzunca bir süre sonra hortlatıyorum lakin bir çözüm var galiba. bende de aynı soğutucu var. 3-4 gündür kullanıyorum sistemi yeni kurdum tam deneyemedim haliyle. çözümü bugün okudum akşam deneyeceğim. Amazon'da bir kullanıcı şu şekilde bir yorum yapmış;
AMD 3600 işlemcimi gayet iyi soğutuyor. Ancak corsair, quiet mode'da bile pompa fanlarının 2200-2400 rpm'in altına düşmesine izin vermiyor ve pompa oldukça rahatsız edici bir ses çıkartabiliyor.

''İnternette aratırsanız ufak bir çözümü mevcut, yazıyorum ki benim gibi saatler harcamayın. Umarım corsair bir firmware update çıkarır ve bu sorunu çözer :)

- iCue'nun yeni sürümünü indiriyorsunuz.
- AppData\Roaming\Corsair\CUE4\cooling dizininde bulunan configurations dosyasını notepad ile açıyorsunuz
- Balanced diye seach edip, fixedpercents yazan kısmı 50'ye indiriyorsunuz
- Dosyayı save ediyorsunuz
- iCue'yu geri açıp, pompa'nın çalışma modunu balanced'a çekiyorsunuz
- Taskmanager'dan iCue'yu sonlandırıp tekrar başlatıyorsunuz
- Ve bitti! Ses sorununuzun çözülmüş olması gerekiyor.''


Ben deneyeceğim, umarım işe yarar. siz de aynı soğutucuyu kullanıyorsanız bu yöntemi uygulayıp deneyimlerinizi aktarmanız sorunu çözmek adına ilerlememize yardımcı olabilir.
Siz deneyebildiniz mi hocam? akşam unutmuşum denemeyi, bu akşama kaldı artık.
 
Son düzenleme:

Yeni konular

Yukarı