Corsair H115I Isınma Sorunu

akkinooo

Kilopat
Yer
Mugla Fethiye
Daha fazla  
Meslek
Financial Advisor
Herkese merhabalar

2016 yılından beri kullandığım sistemimde stabilite sorunu yaşamaya başladım. Önce sıcaklık, voltaj, overclock vs. Tüm her şeyi denedim. Sonrasında uzay montaja geçip H115I'yi iyice kontrol ettim. Pompa çalışıyor. 3000 devir civarında hem de. Montaj ile ilgili sorun olamaz defalarca kez taktım söktüm. Termal macunumu yeniledim. Idle durumda sistemim 50-60 derece civarında. Yük altında 90-100 derecelere geliyor maalesef. Ne yaptıysam sıcaklık kesinlikle düşmüyor. İşlemci voltajını 1, 16'lara kadar düşürdüm. Ve yük altında yine yüksek sıcaklıklardayım. Acaba soğutma sistemimin içindeki sıvı azalmış/bitmiş olabilir mi? Veya ömrünü tamamlamış olma ihtimali var mıdır?
Ve en kötü ihtimalde tavsiye edebileceğiniz cidden kaliteli bir sıvı soğutma çözümü var mıdır?
Ve bir olay daha, Corsair H115I bloğundan cıkan hortumlardan bir tanesi her zaman aşırı sıcak. Diğeri gayet serin/soğuk. Ve yük altında radyatörün bir tarafı ateş gibi ısınıyor diğer tarafı gayet serin.

Sistemim:
ASUS X99 STRIX GAMING ROG
Intel i7 6900K
8x4 G.Skill Trident Z 3200MHz
MSI GTX 1080 Armor SLI
Corsair CX 750

Son düzenleme:
Muhtemelen soğutucunun içerisindeki sıvı bitmiştir. Corsair'de kapalı devre soğutucular 5 yıl garantilidir.
"Hydro Series products have a 5-year warranty"

Corsair'e Türkiye'de Boğaziçi Bilişim bakıyor. Orada bir numara mevcut bir arayıp durumunuzu anlatın derim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı