Corsair H115i fan çalışmama sorunu

Daha fazla  
Başlıktan da anlayabileceğiniz gibi Corsair Link programında Corsair H115i sıvı soğutucumun radayatör fanı 0 rpm'de. Oyun sırasında da CPU 100 dereceyi gördü. Bilgisayarı bugün topladım sorun ne olabilir? BIOS'u sıfırladım yine bir şey değişmedi maalesef. Ne yapabilirim? Lütfen yardımcı olun, oyun oynamak istiyorum.

PC.png

Düzenleme;
Resimden de görebileceğiniz gibi kurulum rehberinde fanlar oraya takılmış ama montajı yapan kişi bizim kasada takmamış galiba. Benim de CPU'm 100 dereceyi görüyordu bir baktım fan yok. Size sorayım dedim, ne yapmalıyım?

355e3439-38db-4b5e-9145-6080cf30571d.jpg
0da60205-3473-43dd-8229-26dd7cddb3dd.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Fan bağlantılarını doğru yaptığınıza emin olun. Ayrıca birden fazla fan kontrol yazılımı mevcutsa, 1 adet kalacak şekilde ayarlayın. Çalıştırmayı başaramazsanız, fanları anakart üzerindeki fan soketlerine takın.
Düzenleme;
Resimden de görebileceğiniz gibi kurulum rehberinde fanlar oraya takılmış ama montajı yapan kişi bizim kasada takmamış galiba. Benim de CPU'm 100 dereceyi görüyordu bir baktım fan yok. Size sorayım dedim, ne yapmalıyım?
Fan diğer tarafta olabilir, ön kapağı açıp kontrol edin. Yoksa ya kutudadır ya da toplanan yerde kalmıştır. Bu şekilde kullanmayın sistemi.

Bu kasanın tekrardan elden geçirilmesi gerek. Kablolama çok kötü yapılmış yani öyle gözüküyor. Kime toplattırdıysanız tekrardan el atsın söyleyin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı