Corsair H45 sıvı soğutucudan sesler geliyor

EmreOzdogan

Decapat
Daha fazla  
Evde genel bir temizlik yaparken kasayı da temizledim elektrik süpürgesi ile işlem sonrası Game Boost da çalışan makine mavi ekran vermeye başladı. Normal ayarlarına geri aldım bu sefer biraz çalıştıktan sonra sıvı soğutmadan aşırı ses gelmeye başladı. 120mm fanın üstündeki boruların bağlandığı yerde yükseK bir ses var ve durmuyor. Temizlik öncesi bir şey yokken temizlik sonrası böyle oldu. Bu arada bu sesi alırken komple söküp macun yenilemesi ve kompresör tutdum şu anki ses içine bir şey kaçma durumu mu yoksa bir şeyi eksik mi yaptım?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    347,6 KB · Görüntüleme: 3
Hortumların giriş ve çıkış yönlerinde bir işlem yaptınız mı, fazla eğip büktünüz mü?

Hortumların giriş ve çıkış yönlerinde bir işlem yaptınız mı, fazla eğip büktünüz mü?
Herhangi bir işlem yapmadım dikkatli bir şekilde söktüm ve aynı şekilde monte ettim zaten şöyle detaylandırayım genel bir temizlik yapma fikri gelmeden o elektrik süpürgesi ile fazla zarar vermeden dışardaki pisliğinden kurtulmaya çalıştırdım ve yerini değiştirdim ondan sonra olan bilgisayarın boost'da çalışıp mavi ekran vermesi arızası başıma geldi belki o işlemi yapmasam önceden olduğu gibi bir yıl oldu boost lu bir şekilde bilgisayarı kullanıyordum şuan hiçbir şekilde boost'a alamıyorum normal düzeyde çalışırken birde hortumların anakart değilde diğer kısmı olan parçasının içinden aşırı bir ses geliyor

Yeni konular

Geri
Yukarı