Corsair H45 İçindeki Sıvı

kyrael

Centipat
Herkese selamlar,

Corsair marka h45 model su sogutma (islemci icin) sistemi aldim. Yolculugum esnasinda bavul icinde borularindan birinin kirildigini ve icindeki suyun aktigini fark ettim. Boruyu slikon ile tekrar yapistirabilirim ama icindeki sivinin nasil bir sivi oldugunu bilmiyorum. Tattim biraz ancak normal su gibi de degildi tadi.

Bu konuda yardimci olabilirseniz cok sevinirim.

O kadar detaylı bir konu ki bu aslında. Hazne hocam yada su deposu gibi düşünün. Bakın tekrar uyarımı yapayım hazır kapalı devre sıvı soğutmalar da siz ne kadar da ben onu tamir ettim desenizde asla fabrika çıkışı haline getiremezsiniz, bir şekilde mühürleniyor borular. Ne kadar sağlam yaptığınızı düşünsenizde emin olun ileride mutlaka patlak verir ısı değişiminden dolayı, boruların genleşmesi vs. Daha önce hiç ilgilenmemişsiniz, bunu ben kesin yapacağım, uğraşacağım diyorsanız internette uzun bir süre araştırma yapın ilgili videolar izleyin. O boruları komple sökmeden, araya bir rezervuar ve gerekli rakorlar, kelepçeler sağlamadan kullanmamanızı öneriyorum.

O kadar detaylı bir konu ki bu aslında. Hazne hocam yada su deposu gibi düşünün. Bakın tekrar uyarımı yapayım hazır kapalı devre sıvı soğutmalar da siz ne kadar da ben onu tamir ettim desenizde asla fabrika çıkışı haline getiremezsiniz, bir şekilde mühürleniyor borular. Ne kadar sağlam yaptığınızı düşünsenizde emin olun ileride mutlaka patlak verir ısı değişiminden dolayı, boruların genleşmesi vs. Daha önce hiç ilgilenmemişsiniz, bunu ben kesin yapacağım, uğraşacağım diyorsanız internette uzun bir süre araştırma yapın ilgili videolar izleyin. O boruları komple sökmeden, araya bir rezervuar ve gerekli rakorlar, kelepçeler sağlamadan kullanmamanızı öneriyorum.
Anladim hocam. Cok tesekkur ederim cevaplariniz icin.

Rica ederim. Bakın tam şöyle bir şeyden bahsediyorum, sağ alt taki silindir gibi içi sıvı dolu olan şey 'Rezervuar' oluyor çeşitli tipleride var kare, dikdörtgen vs. Yani düzgün yapılırsa böyle bir şey çıkar ortaya, hatta pembe sıvı sevmiyorum dersiniz yeşil koyarsınız beyaz koyarsınız onlarında renkleri var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı