Corsair H45 İçindeki Sıvı

kyrael

Centipat
Herkese selamlar,

Corsair marka h45 model su sogutma (islemci icin) sistemi aldim. Yolculugum esnasinda bavul icinde borularindan birinin kirildigini ve icindeki suyun aktigini fark ettim. Boruyu slikon ile tekrar yapistirabilirim ama icindeki sivinin nasil bir sivi oldugunu bilmiyorum. Tattim biraz ancak normal su gibi de degildi tadi.

Bu konuda yardimci olabilirseniz cok sevinirim.

Geçmiş olsun. Öncelikle kesinlikle o boruyu tamir edip kullanmaya kalkışmayın çok riskli. Her an yeniden sızdırabilir ve sisteminiz çöp olur, iki tane anakart yaktım ben sıvı soğutma sevdasına:) İçindeki sıvı yı hazır bulabilirsiniz internetten. O ürünün hortumlarını değişerek 'Custom' a çevirebilirsiniz biraz araştırın, Yotube gibi sitelerde var örnekleri.

Hayır biraz düzenleme ile kullanılabilir fakat oda riskli bir durum tabi, siz yapabilirmisiniz bilmiyorum. Marka modeli nedir?
Su anda borunun giris noktasindaki problemi hallettim zaten hocam tek eksigim icindeki sivinin ne tur bir sivi oldugu.
Çöpe niye atıyorsun ?, uğraşmak istemiyorsan satılığa falan koy birileri tamir eder ama çöpe atınca eline bir şey geçmeyecek.
Hocam zaten kirik olan noktayi duzelttim. Tek eksigim sivinin ne tur bir sivi oldugunu bilmemem. Borunun giris noktasi kirilinca icindeki sivi disari aktigi icin onu tekrar doldurmam lazim.

Hocam o sıvılar internette hazır bir şekilde satılıyor, ama daha hesaplı kendim yapabileceğim bir şey olsun istiyorsanız %30 civarında antifriz, %70 civarında ise saf kullanın ben uzun yıllar böyle kullandım. Ama tamamen orjinale yakın bir şey olsun diyorsanız içine antifriz yerine 'Mono Etilen Glikol (MEG) koyacaksınız.
Onu tamir etseniz bile sağlıklı olmayacak, çünkü hava aldı artık radyatör. Bir de rezervuar gerekiyor size.

Hocam o sıvılar internette hazır bir şekilde satılıyor, ama daha hesaplı kendim yapabileceğim bir şey olsun istiyorsanız %30 civarında antifriz, %70 civarında ise saf kullanın ben uzun yıllar böyle kullandım. Ama tamamen orjinale yakın bir şey olsun diyorsanız içine antifriz yerine 'Mono Etilen Glikol (MEG) koyacaksınız.
Onu tamir etseniz bile sağlıklı olmayacak, çünkü hava aldı artık radyatör. Bir de rezervuar gerekiyor size.
Cevabiniz icin tesekkur ederim hocam. Rezervuar nedir acaba? Ne ise yarar?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı