Corsair HS60 incelemesi

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle tüm inceleme yazı ile olacak. Evde tek yaşıyorum, telefonum kırıldı ve eski bir telefon kullanıyorum kamerası yok.
Bu inceleme sebebi ise bu kulaklığı almayı düşünen birçok arkadaşın olması.

1-)Konfor

5-6 saat kullanan biri olarak hiçbir sıkıntı yaşamadım. İlk satın aldığımda sadece kulak pedi deri ve biraz dar oldugu için boğuyor gibi gelmişti forumdaki arkadaşlarada bu kötü yanını belirtmiştim. Fakat alıştıktan sonra hiçbir sıkıntı olmuyor. Uzatmaya gerek yok konfor konusunda en ufak şüpheniz dahi olmasın.

2-)Corsair ICUE yazılımı

Corsair'in Bir de programı mevcut arkadaşlar. Programı indirdiğinizde aham şaham özellikler karşılamıyor sizi. Ve karşılayamazda en fazla bu kadar olabilirdi. Programda eq ayarları ile oynayabiliyorsunuz. 7.1 Surround özelliğini aktif edip deaktif edebiliyorsunuz. RGB bir headset olsaydı RGB ışıklandırmasınıda ayarlayabiliyordunuz. Son olarak programın hazır eq ayarları var 5 tane. Bunlar;

Bass boost.
FPS competition.
Pure Direct.
Clear chat.
Movie theater.

Hepsinin kendi bölümüne göre farklı eq ayarları mevcut. Sizde custom eq ekleyerek kendi ayarınızı yapabiliyorsunuz.

3-)Ses Kalıtesı

Gelelim zurnanın zart dediği yere. Ses kalitesi olarak gayet beni memnun eden beğendiğim bir kulaklık oldu HS60. Arctis 3 ile bunu almakda kararsız kalan çok arkadaşlar var. Arctis 3'de basslar tatmin edecek düzeyde verilemiyor diye okumuştum. Burada tam tersi. Müzik kaliteside oyun kaliteside çok iyi. 7.1'in ne kadar başarılı olduğunu bilemiyorum. Bu kulaklıkla beraber ilk 7.1 deneyimim olduğu için +'sımı oluyor -'simi oluyor anlayamadım.

4-)Mıkrofon Kalıtesı

Mikrofon tarafında Corsair tarafı rakiplerini darmaduman etmiş adeta. Olması gerektiği gibi, en iyi ne kadar olabiliyorsa öyle bir mikrofonu var. Mikrofon tarafının sizi üzmeyeceğinden eminim kesinlikle. Ayrıca mikrofonun kulaklıktan çıkarıp takılabilmesi ayrı inceliği. Örneğin yemek yerken ben çıkarıyorum. Mikrofonun esnekliği ayrı bir artısı. Çok esnek bir yapıya sahip. Hiçbir sınırlaması yok sağ sola çevirmekte. İstediğiniz biçime getirip kullanabiliyorsunuz.

Gönül isterdiki fotoğraflı inceleme olsun, olduğu kadar olmadığı kader demişler. Arctis 3 yerine benim fikrim HS60 tercih etmeniz. Ama şu faktörü unutmayın;
zevkler ve renkler tartışılmaz

Herkese iyi günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
konfor konusunda en ufak şüpheniz dahi olmasın.
İkisini de kullanmış birisi olarak bu cümlenin herkes için doğru olduğunu düşünüyorum. Arctis 3 her kafaya daha rahat uyum sağlayabilecek bir yapıya sahip, ha bu herkesi de rahat ettirecek anlamına gelmiyor. Ancak HS50- 60 her kafaya rahatça uyum sağlayabilecek bir yapıya sahip değil, alacak olan kişinin mutlaka almadan önce denemesi veya 14 gün iade hakkı içinde yeterince kullanması gerekli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı