Corsair (Hynix C-die) RAM overclock nasıl yapılır?

Merhaba hocam RAM'leri 3200MHz yaptığımda Windows mavi ekran veriyor açılmıyordu şimdi 3200MHz ayarladım ve Memtest86 ile test ettiğimde sorunsuz testi bitiriyor ama Windows ekranında yine mavi ekran verip restartlıyor. İlginç bir arızaya benziyor bu ara anakartımı en güncel BIOS yazılımı ile güncelledim bir çözüm olmadı sanırım yeni RAM alacağım :).
Hocam son BIOS'taki AGESA sürümü sorunlu. AGESA 1.2.0.5 problemli bir sürüm. Anakartınızın son BIOS'unda da 1.2.0.5 var.

Hocam güncellemeden önce yaşadım bu sorunu ama akşam bir alt versiyona güncellemeyi deneyeceğim. Ayrıca RAM öneriniz var mı? RGB olursa iyi olur ya da bilmiyorum :)
Bütçeniz nedir hocam?

Bütçeniz nedir hocam?
2000TL kadar alabilirim.
2000TL kadar alabilirim.

Hocam müsait misiniz?
Malum RAM'ler patlayınca 3200 çalışmıyor bende 3000 CL14 yaptım sizinle yaptığım bütün ayarları yaparak sonuca ulaştım hatalı olan yer var mı? Bakabilir misiniz?

ZenTimings_Screenshot_27444605,1578416.png

Son düzenleme:
Evet Memtest5 cycles = 7 yaptım 30 dk surdu geçti hatasız. :)

Acaba 3800 CL16 ayarlarını tekrar girip denemeli miyim? Biraz değişik bir arıza gibi geldi bana 3200 çalışmıyor ama 3000 çalışıyor, ayrıca eğer OC yapmazsam RAM'leri boot edemiyor anakart anlayamadım :)
Bu yöntemi denettirmek aklıma gelmedi açıkçası :) Sevindim adınıza. Eğer uğraşmak istemiyorum dersen bu haliyle kalsın.

Yani daha iyi bir duruma getirebilirsem şimdilik çalışsın 1-2 ay sonrasında artık RAM alacağım. Sizin buraları değiştirirsen daha iyi olur diyeceğiniz yer var mı?
Şu an yaptığın ayar gayet iyi, sadece frekans kötü. Ama önemi yok, sorunsuz çalışıyor.

Geri
Yukarı