Corsair iCUE 465X Kasa nasıldır?

Constanjer

Centipat
2070 Super ekran kartı ile beraber bu kasaya sıvı soğutma gerekir mi ısınmaması için? Önünde mevcut 3 tane fan var egzoz fanını ben temin edeceğim. İkinci sorum ise kasanın üst tarafına 2 fan takılabiliyor. Sadece egzoz fanı taksam önündeki 3 fanla beraber sıcaklık için yeterli olur mu yoksa üst tarafa 2 fan daha takmalı mıyım? Toplamda 6 fan oluyor işlemcinin kendi fanıyla beraber 7'ye çıkıyor. Onun yerine sıvı soğutma alırım yani 3 tane fan 1000 küsür lira. Sadece egzoz fanı yeterli gelecek midir? Bilen arkadaşlar cevaplarsa iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa ile zaten 3 fan geliyor, dediğiniz gibi arkaya bir de ekzoz fan alın.
Üst taraf 240mm radyatör destekliyor zaten, sıvı soğutmadan çıkan fanları orada kullanabilirsiniz.

Sisteminiz nedir?

Zevk meselesi aslında.

Mesela ben Asus Rog Strix modeli ile özellikle ekran kartı dik durduğu için Sharkoon Rev 200 modeli ile daha hoş oluyor birde arka tarafına 240 MM sıvı soğutma takılınca tam oluyor. (Swiftkey yardırmış yeni gördüm)

Son düzenleme:
Ben gerek olmadığını düşünüyorum ama tabii ki de ilk mesajda yazdığım şeyleri yapmanız hava akışını iyileştirmeye yardımcı olacaktır.
Sistemi toplayın normal haliyle, sıcaklıklardan şikayet ederseniz kasaya fan ekleme, soğutucu değiştirme vb. yapabilirsiniz.

Zevk meselesi aslında.

Mesela ben Asus Rog Strix modeli ile özellikle ekran kartı dik durduğu için Sharkoon Rev 200 modeli ile daha hoş oluyor birde arka tarafına 240 MM sıvı soğutma takılınca tam oluyor. (Swiftkey yardırmış yeni gördüm)
sinerjiden topluyorum da ekran kartının dik takılmasını istedim müşteri temsilcisi dik takmak için bir aparat var henüz türkiyede yok falan dedi saçma geldi anlamadım. dik değil yatay takıcaklar

@Constanjer Sharkoon Rev 200 modelinin özelliği ekran kartının dik takılması herhangi bir aparat olmadan ve kasa Sinerji üzerinde bulunuyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Corsair için sorduğunuzda göre ekran kartının dik olmasını istiyorsunuz 😉 Rev 200 istediğinizi karşılaşıyor.

Sistemi tek tek almanızı öneririm birde diğer parçalar nedir acaba?

Son düzenleme:
@Constanjer Sharkoon Rev 200 modelinin özelliği ekran kartının dik takılması herhangi bir aparat olmadan ve kasa Sinerji üzerinde bulunuyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Corsair için sorduğunuzda göre ekran kartının dik olmasını istiyorsunuz 😉 Rev 200 istediğinizi karşılaşıyor.

Sistemi tek tek almanızı öneririm birde diğer parçalar nedir acaba?
asus rog strix 2070 super - amd ryzen 5 3600x - msib450 tomahwak anakart -3200mhz cl16 ram-corsair rm -750 w psu- 500 gb ssd
-corsair icue 465x kasa- msi mag272cqr 165 hz 1 ms monitör- steelseries senseiten mouse- rush rk949 klavye- razer electra v2 7.1 kulaklık- egsoz fanı olarak corsair ll120 rgb pro

Sharkoon rev 200 -> 800tl - Corsair icue 465x -> 1120 tl - Ben olsam corsair alırdım. Sadece içerisnde bulunan fanlar + kontrolcünün toplamı 700 tl civarı. Kasa çelikten yapılmıs ve havalandırma sistemi gayet başarılı. Tasarım olarak da hoş bir kasa. Corsair gibi bir marka olması da güven veriyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı