Corsair K55 vs. Logitech G213

oliber

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, yaklaşık 5 senedir G103 kullanıyorum ve G103'ün normal bir klavyeden pek farkı kalmadı. Mekanik bir klavye arıyorum, (Mekanik hisli değil.) ve 2 klavye arasında kaldım. Sizce hangisi? Sizin 350Tl'ye kadar önerebileceğiniz bir klavye var mıdır?

Bu kadar para verildikten sonra bence mekanik klavye almamak kötü olur.

Işık önemli değil ise kesinlikle Gigabyte Force K83 almalısınız çünkü Cherry MX switchler kullanıyor alabileceğiniz en iyi switchler.

Ben ışıklı olsun derseniz Kailh switch kullanıyor olan Sharkoon Purewriter RGB veya Outemu switch kullanıyor olan Trust Gxt 890 bakabilirsiniz.

Switchleri sıralamak gerekirse:

1- Cherry MX
2- Kailh
3- Outemu

Dediğin klavyeler mekanik değil ama sen mekanik klavye arıyorsun. Anlayamadım tam.
Açıkçası o kadar pahalı olunca mekaniktir diye düşünmüştüm.
Bu kadar para verildikten sonra bence mekanik klavye almamak kötü olur.

Işık önemli değil ise kesinlikle Gigabyte Force K83 almalısınız çünkü Cherry MX switchler kullanıyor alabileceğiniz en iyi switchler.

Ben ışıklı olsun derseniz Kailh switch kullanıyor olan Sharkoon Purewriter RGB veya Outemu switch kullanıyor olan Trust Gxt 890 bakabilirsiniz.

Switchleri sıralamak gerekirse:

1- Cherry MX
2- Kailh
3- Outemu
Açıkçası ışık olsa güzel olur.

Bunun ışıklı olanı yok mudur?
Işıklı olanını geçtim daha şimdiden malzeme kalitesi, tuş soyulmalarıyla ilgili konular görmeye başladım bile. Bence sırf switchi var diye diğer şeylerden kısıp almaya değmez. 6-7 ay sonra klavyeyi full bantlı bile kullanabilirsiniz belki. İlla ki öyle bir şey olacaksa bence en düşük CM Storm Quickfire XT alınmalı.

Klavye önerim olarak size daha ucuz ama Outemu kullanan Trust GXT 890 Cada öneririm. Klavyeyi kendimde kullanıyorum. Malzeme kalitesi, RGB kalitesi bu fiyat için çok iyi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı