Corsair K60 RGB Pro çınlama sesi

Hocam normal kullanımda mı duyuluyor yoksa kulağınızı klavyeye dayadığınızda mı?
Normal kullanımda odanın dışından dahi duyulabiliyor. Video ekledim izlerseniz sesin şiddetini görebilirsiniz. Videodakinden daha çok ses çıkarıyor.

Çin malı klavyelerden bile daha fazla çınlama sesi var. Bu güne kadar kullandığım, gördüğüm, duyduğum en yüksek çınlama sesi bu klavyede. Normal yazı yazarken, hızlı yazı yazarken, klavyeyi oynatırken(yani tuşlara basmadan bile) çın çın çın.

Hocam bende sizin gibi yaptığım zaman bezer bir ses çıkıyor fakat normal kullanımda belli olmuyor.
Benim normal kullanımımda da ses çıkartıyor. 150+ WPM yazma hızını geçiyorum genellikle. İnanılmaz bir yankılanma oluşuyor hızlı yazı yazdığımda. Kulaklık takmaya başladım rahatsız olduğum için. Ses dışında her şeyinden memnunum ürünün. ☹️

Benim normal kullanımımda da ses çıkartıyor. 150+ WPM yazma hızını geçiyorum genellikle. İnanılmaz bir yankılanma oluşuyor hızlı yazı yazdığımda. Kulaklık takmaya başladım rahatsız olduğum için. Ses dışında her şeyinden memnunum ürünün. ☹️
Hocam belki belli bir kullanımda ses azalır. A, S, D ve W tuşlarında neredeyse ses yok. Diğer tuşlarda kulağımı dayadığımda belli oluyor.

Hocam belki belli bir kullanımda ses azalır. A, S, D ve W tuşlarında neredeyse ses yok. Diğer tuşlarda kulağımı dayadığımda belli oluyor.

Switch'leri tek tek söküp yaylarını yağlamayı ve klavyenin metalinin altına ince yalıtım kaplaması yapmayı düşünüyorum. Yay sesi çözülse Switch'lerin sesleri aşırı tok ve tatmin edici. Fakat bu sefer de garanti dışı kalacak. Bu kadar para verdiğim bir ürüne bu kadar efor harcamak da istemiyorum. Diğer bir sorun kutuyu açarken bir kısmının dışı soyuldu kutunun. Muhtemelen iade almayacaklar ve ben gidip tüketici hakları vs. uğraşacağım ve en sonunda da çınlama sesi garanti kapsamına girmeyecek. Çok sancılı bir süreç olacak gibi.

Klavyeyi alırken sadece inceleme videolarına baktım, çınlama sesi diye aratmış olsaydım benimle benzer sorunlar yaşayanların yüklediği videoları görecek almayacaktım. Benim yetersiz araştırmamdan kaynaklanıyor içerisinde bulunduğum durum.
Konuyu takip edenler için bilgilendirme.

Az önce satın alım yapmış olduğum firmayı aradım. Ürünü mağazadan aldığınız için iade edemiyorsunuz kutuyu açıp baksaydınız diyorlar. Fiziksel mağazalardan ürün alırken açıp iyice inceleyin arkadaşlar yoksa iade edemiyorsunuz.

Servise yollayıp arıza tespiti yapılması ve servisin evet bu ürün fabrikasyon hatalıdır demesi gerekiyormuş. Corsair ile görüşüp daha sonra konuya bilgilendirme ekleyeceğim.

Sanırım son çare olarak klavyeyi komple söküp bir takım modifikasyonlar yapmam gerekecek.

Son düzenleme:
Sanırım son çare olarak klavyeyi komple söküp bir takım modifikasyonlar yapmam gerekecek.
Hocam az önce Redragon K553'ümde denedim. Kullanımda duyulan bariz bit çınlama sesi var zaten biliyordum da, kasaya dokununca da çınlıyor 🤣 Metal kasa olmasından kaynaklı galiba. Örneğin birebir aynıkasası farklı olan Kumara K552'de çınlama bu kadar yok.

K60 metal kasa ise bundan kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda modifikasyonla önüne geçebilirsiniz büyük oranla diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı