Corsair K68 alınır mı?

Hocam fiyat sabahtan akşama değişti mi yoksa ben mi yanıliyorum?
Tekrardan düşmüş fiyatı haberiniz olsun.
ASUS Gaming TUF K7 optik klavye Gaming gen TR'de 799 TL. Bu fiyata optik bulamazsınız bu kalitede.

Optik Switch'ler daha gelişmiş bir teknoloji evet ama Cherry MX ile arasında senin benim hissedebiliceğimiz bir fark yok. Tuşun bozulursa eğer Cherry MX swtichi lehim makinesi ile kolayca Switch değişimi yapabiliyorsun ama optik swtichlerde bunu yapamazsın, ya da çok zor yaparsın.

Tekrardan düşmüş fiyatı haberiniz olsun.

Optik Switch'ler daha gelişmiş bir teknoloji evet ama Cherry MX ile arasında senin benim hissedebiliceğimiz bir fark yok. Tuşun bozulursa eğer Cherry MX swtichi lehim makinesi ile kolayca Switch değişimi yapabiliyorsun ama optik swtichlerde bunu yapamazsın, ya da çok zor yaparsın.

Garantisi bitse bile servisine yollarım parası neyse yaparlar?

Ürün elime ulaştı şu an o klavyeyle yazıyorum bu yazıyı.
İlk inceleme olarak klavye çok büyük ve çok ağır.
Masada duran bardaktaki su dökülürse bozulma gibi bir durum söz konusu değil çünkü içinde klavyeyi koruyan silikon bir tabaka var.
Tuşlara basınca yay sesi geliyor, kulaklık takılıyken duyulmuyor ama kulaklıksız bariz belli oluyor yay sesi.
Tuşlara dokununca algılıyor ama tuşlar ağır, alışmak zor olur.
Klavyenin yazılımında renk modları çok az, belki ben red LED olanı aldığım için bu kadar azdır.
Bilek desteği hoşuma gitti, normalde bilek desteği kullanmam ama bu rahat.
Tuşların sesi çok hoş aşırı sessiz ama sessiz olması basıldığında yay sesini duyulmasını sağlıyor ve yay sesi biraz sinir bozucu.
Şu anlık tek şikayetim tuşlardan gelen yay sesi.(bu yay sesi normal bir şey sonuçta mekanik klavye ve tüm sessiz modellerde vardır herhalde.
Bu yazıyı güncel tutacağım karşılaştığım şeyleri yazacağım ona göre karar verirsiniz.
Masada duran bardaktaki su dökülürse bozulma gibi bir durum söz konusu değil çünkü içinde klavyeyi koruyan silikon bir tabaka var.
Tuşlara basınca yay sesi geliyor, kulaklık takılıyken duyulmuyor ama kulaklıksız bariz belli oluyor yay sesi.
Klavyenin yazılımında renk modları çok az, belki ben red LED olanı aldığım için bu kadar azdır.
Tuşların sesi çok hoş aşırı sessiz ama sessiz olması basıldığında yay sesini duyulmasını sağlıyor ve yay sesi biraz sinir bozucu.
Şu anlık tek şikayetim tuşlardan gelen yay sesi.(bu yay sesi normal bir şey sonuçta mekanik klavye ve tüm sessiz modellerde vardır herhalde.
Bu yazıyı güncel tutacağım karşılaştığım şeyleri yazacağım ona göre karar verirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu da incelediğim video.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu da incelediğim video.
Öncelikle hayırlı olsun. Bende de aynı klavye var, Amazon'dan almıştım aynı şekilde. Yay sesinin zamanla azalabileceğini okumuştum cherry mx'lerde ama 2 ayda herhangi bir şey fark etmedi. Kulaklık varken fark edilmiyor tabii ama genelde hoparlör kullandığımdan beni rahatsız etti. Birkaç tuşta olsa neyse ama her tuşta olması gerçekten sinir bozucu. Sorun çıkmazsa bu hafta içi iade edeceğim. Yay sesi dışında herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

Güncelleme:
Yay sesini istesem de duyamıyorum artık tamamen psikolojikmiş.
Çok memnunum klavyeden ama RGB alabilirsiniz bulursanız.

Merhaba. Yaklaşık 2 senedir kullanıyorum gerçekten çok kaliteli klavye. Bi yazılımsal problemi olmuştu firma ürünü isteyip yenisini gönderdi ve kargo-gümrük dahil cebimden kuruş para çıkmadı. Fakat Cherry MX Red switch ilerleyen zamanlarda ses olarak rahatsızlık verebilir.

Geri
Yukarı