Corsair K70 RGB MK2 Rapidfire Mekanik Klavye Alınır mı?

KadirSever

Decapat
Merhaba arkadaşlar, Corsair K70 RGB MK2 Rapidfire Mekanik Klavye Speed almayı düşünüyorum, 650 TL fiyatı var alınır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Corsair k95 aldım. Kahverengi anahtar. Şimdilik memnunum. q w e r a s d f tuşlarını isteğe göre kutudan cıkan tuşlarla değiştirebiliyorsunuz. Bu tuşlarda parmaklara göre özel tasarlanmış hafif eğimli parmakları çok güzel kavrıyor.

Kronik bir tuş problemi var klavyede, forumlarda aratırsanız bulursunuz. Firma sorunu bildiğinden direk iade alıyor. Şahane bir klavye ama böyle bir handikapı var maalesef.

Ben 3 yıldır Corsair klavye kullanıyorum. Tasarım ve malzeme kalitesi olarak bence bundan daha kaliteli bir klavye yok. İmkanınız varsa Razer bir klavyeyi elinize alın bir de Corsair K70 ya da K95 i. Ne demek istediğimi direkt anlarsınız. Bahsettiğiniz tuş problemine gelirsek;

Evet Corsair klavyelerde bu var. Şöyle ki, 1 yıldan sonra bazı tuşların ledlerinde sorun çıkıyor. (En azından bende böyle bir sorun olmuştu) Tuş renklerini full beyaz yaparsanız bazı tuşların hafif pembemsi olduğunu görürsünüz. Ama belirtmekte fayda var bu durum sadece beyaz renk için geçerli. Yani siz klavyeyi RGB ışıklarda kullanırsanız asla ama asla bu sorunu fark etmezsiniz.

Ve bence bu bir sorun değil. Çünkü 2 yıl sonunda garanti bitimine yakın K70 klavyemi bu sorun sebebi ile garantiye yolladım ve para iadesi aldım. 2 yıl önce aldığım para kuruşu kuruşuna iade edildi. Üzerine 100 TL ekleyip tekrardan 2 yıl garantili bir üst model K95 aldım.

Kısacası bence bu bir sorun değil. Aksine 2 yılda bir bu sorun sayesinde klavyenizin modelini yükseltip garantisini 2 yıl daha uzatıyorsunuz :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı