Corsair Lighting Node PRO ve Corsair Commander Pro farkı

bonjour

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

anladığım kadarıyla Commander Pro sadece fan ve LED'lerin renklerini ayarlamaya yarıyor, Lighting Node PRO ise hem renkleri ayarlıyor hem de 4 şerit RGB kablo ile geliyor. Fiyat olarak ise ikisi de aynı fiyat. Hal böyle olunca Lighting Node PRO almak mantıklı ancak neden Commander Pro aynı işi görürken o kadar pahalı anlamadım. Zira girişleri vs de daha fazla ve daha profesyonel duruyor, Lighting Node PRO ile yapamayacağım şeyler mi var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Commander Pro, bilgisayardaki tüm donanımların nihai kontrolünü sağlamak için yapılmış bir araç. Lightning Node ise sadece 2 RGB şeritin rengini kontrol etmek için yapılmış bir araç. Commander Pro, Node'un tüm özelliklerine sahip ve bunun üstüne yeni şeyler ekliyor. Eğer yeni nesil bir anakartınız varsa ve aşırı uzun RGB şeritler kullanmayacaksanız ikisinin de gerekli olduğunu düşünmüyorum. Çoğu anakartta RGB şerit için özel girişler var.
Commander Pro, bilgisayardaki tüm donanımların nihai kontrolünü sağlamak için yapılmış bir araç. Lightning Node ise sadece 2 RGB şeritin rengini kontrol etmek için yapılmış bir araç. Commander Pro, Node'un tüm özelliklerine sahip ve bunun üstüne yeni şeyler ekliyor. Eğer yeni nesil bir anakartınız varsa ve aşırı uzun RGB şeritler kullanmayacaksanız ikisinin de gerekli olduğunu düşünmüyorum. Çoğu anakartta RGB şerit için özel girişler var.

Çözüm
Merhabalar, eski nesil bir sistemim var ve bu sistem üzerinden herhangi bir fan kontrolü sağlayamıyorum ve anakartımda yalnızca 3pin fan girişi var. Corsair Comander PRO gibi bir cihaz ile bağlayacağım fanların hem hızını hem de RGB renk efektlerini kontrol etmek istiyorum bu mümkün müdür?
Yani Commander PRO'yu anakart üzerine hangi tip bağlantı veya bağlantılar ile bağlıyoruz ki bu fan hız kontrollerini, RGB kontrollerini ve diğer işlemleri yazılım üzerinden gerçekleştirebiliyoruz?

Son olarak Commander PRO'nun gerçekleştirdiği işlevleri gören başka ve daha uygun bir kumanda sistemi var mıdır? Teşekkürler. :)
Merhabalar, eski nesil bir sistemim var ve bu sistem üzerinden herhangi bir fan kontrolü sağlayamıyorum ve anakartımda yalnızca 3pin fan girişi var. Corsair Comander PRO gibi bir cihaz ile bağlayacağım fanların hem hızını hem de RGB renk efektlerini kontrol etmek istiyorum bu mümkün müdür?
Yani Commander PRO'yu anakart üzerine hangi tip bağlantı veya bağlantılar ile bağlıyoruz ki bu fan hız kontrollerini, RGB kontrollerini ve diğer işlemleri yazılım üzerinden gerçekleştirebiliyoruz?

Son olarak Commander PRO'nun gerçekleştirdiği işlevleri gören başka ve daha uygun bir kumanda sistemi var mıdır? Teşekkürler. :)
Araştırmalarım üzerinden Corsair Commander PRO'nun sorduğum tüm işlevleri gerçekleştirebileceğim bir cihaz olduğunu ve benim gibi eski bir sistemi olan birisi için bile çözüm olacak bir cihaz olduğunu öğrendim.
Benim gibi bu konu hakkında bilgi arayanlar için açıklama yapacak olursam cihaz anakart üzerindeki USB portuna bağlanıyor ve kendi üzerinde 2 adet USB portu oluyor yani port kaybınız olmuyor, ancak cihazla birlikte Corsair LL120 fanların yalnızca fan hız kontrolünü yapabiliyorsunuz, fanların RGB kontrolü için RGB kabloları önce Node'a bağlayıp ondan sonra USB üzerinden Node'u Commander PRO cihazına bağlamanız gerekiyor yani Node ile birlikte satılan fan paketlerini almanız sizin için daha masrafsız bir seçim olur (ki bence o halleri de pahalı). Toplamda 1.000TL gibi bir meblağ ödeyerek sisteminize hem 4 ayrı istediğiniz noktaya yerleştirebileceğiniz ısı ölçüm kablosu, hem de RGB ve fan kontrollerini yapabileceğiniz bir cihaz kombinasyonu almış oluyorsunuz.

Benim sorum ise bu kadar para vermeden, daha uygun fiyatlı bir biçimde "Universal" bir "Commander" var mıdır?
Benim ilgilendiğim iki özellik var fan hız kontrolü ve RGB kontrolü. İkisi için de iki ayrı cihaz önerebilirsiniz ki zaten Corsair'de bunları yapabilmek için 2 ayrı cihaz satın almış oluyoruz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı