Corsair MP510 240 GB okuma hızı düşük

lafonten58

Femtopat
Adsız.png

Adsız1.png

Aspire A515-51G-539J notebook kullanıyorum. Corsair MP510 240 GB M.2 NVMe SSD kullanmaya başladım. Okuma-yazma hızları 3100-1050 olması gerekirken testlerimde düşük çıkıyor. Problemin ne olduğuyla ilgili bana yardımcı olur musunuz? Vermem gereken başka bir bilgi varsa hemen veririm.

Bende de Corsair MP510 480 GB 3480/2000 MB var ama yazma hızı 2000 olması gerekirken 650 çıkıyor. Biraz araştırdım neredeyse herkeste böyleymiş. Format atınca düzeliyormuş fakat bir süre sonra tekrar düşme olabiliyormuş. Çözüm için takip edeyim.

Büyük ihtimalle PCIe desteği Gen3 x2. Bu da demek oluyor ki yaklaşık 2000MB/s okuma yazma hızlarına ulaşabilirsiniz.

Kontrol etme şansınız var mı? Müşteri hizmetlerine ulaşabiliyorsanız ulaşın, ben buradan bir şey göremiyorum.

Sağlık sorunu yok, dediğim gibi anakartınız PCIe 3.0 x2 destekliyor. Çok büyük ihtimalle. Ek olarak anakart modelinden belki bir şey çıkabilir, paylaşabilir misiniz?

CPU-Z kullanarak Motherboard sekmesini paylaşın;

Hayır, anakart ile alakalı en ufak bilgiye ulaşamadım. Sadece NVMe SSD eklenilebildiği söyleniyor, başka bir şey yok.

Müşteri hizmetlerine ulaşabilirseniz PCIe jenerasyonunu sorun, tahminim tekrar söylemek gerekirse PCIe 3.0 x2 şeklinde ki eğer böyleyse sıkıntı yoktur.

Dediğim gibi, buradan bir şey göremiyorum.

Hayır, anakart ile alakalı en ufak bilgiye ulaşamadım. Sadece NVMe SSD eklenilebildiği söyleniyor, başka bir şey yok.

Müşteri hizmetlerine ulaşabilirseniz PCIe jenerasyonunu sorun, tahminim tekrar söylemek gerekirse PCIe 3.0 x2 şeklinde ki eğer böyleyse sıkıntı yoktur.

Dediğim gibi, buradan bir şey göremiyorum.
Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. En yakın zamanda müşteri hizmetlerine ulaşmaya çalışacağım. Eğer soruna sebep olan şeyi bulamazsam da format ile şansımı deneyeceğim. Uygulayacağım şeyler sonucu çözüme ulaşırsam buraya yazarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı