Corsair RAM 2x8 RAM ile görüntü gelmiyor

m3ntalist

Kilopat
Daha fazla  
ASUS B350M-K anakart var. 2400 8 GB RAM yerine 2x8 3200MHz Corsair RAM aldım, RAM'lerin RGB falan yandı ama ekran gelmiyor. Bu anakart ilk başta 2666 MHz destekliyordu sonra güncelleme ile 3200MHz yaptılar diye biliyorum. Bu yüzden BIOS pillini sök yazılı durumunu yapmadım, ne yapmam lazım? Güç kaynağı 500W+ Bronze ekran kartı 1050 Ti, işlemcisi R5 1400.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS B350M-K anakart var. 2400 8 GB RAM yerine 2x8 3200MHz Corsair RAM aldım, RAM'lerin RGB falan yandı ama ekran gelmiyor. Bu anakart ilk başta 2666 MHz destekliyordu sonra güncelleme ile 3200MHz yaptılar diye biliyorum. Bu yüzden BIOS pillini sök yazılı durumunu yapmadım, ne yapmam lazım? Güç kaynağı 500W+ Bronze ekran kartı 1050 Ti, işlemcisi R5 1400.

RAM'leri tek tek çalıştırmayı dene, anakartında 2 slot varsa çalışmayabiliyor benim başıma geldi 4 slotlu anakartta çalışan RAM 2 slotlu anakartımda çalışmadı, BIOS sıfırlamayı dene işlemci pinlerini kontrol et ve soğutucu bloğun da fazla baskı yapmaması gerek.

Default 3200 ile zaten RAM'ler başlamaz. 4 Slot var ise 1 ve 3'te takacaksın unutma. Eğer çift slot varsa RAM'leri sök sonra teker teker yazdığım gibi test et.
  • Denediğin Slotta 2 Ram birden bilgisayarı başlatmazsa Slot arızalı
  • Denediğin Slotta Ram'lerin birisi bilgisayarı açar diğeri açmazsa açmayan Ram arızalı.
  • Denediğin Slotta 2 Ram birden açarsa, deneyi yapmadığın diğer Slot arızalı. Bunu sağlamak için O slota sağlam olduğundan emin olduğum Ram'i takıp başlatmaya çalışabilirsin.
  • Eğer Hem Ram'ler hem Slotlar sağlamsa ama çiftli takınca çalışmıyorlarsa ki düşük ihtimal o zaman PSU güç girişine bir parça kağıt sürterek statik elektriği al BIOS pilini sök-tak yap. Ram'lerin altın rengi sokete giren yerini temiz bir silgi ile şöyle bir temizle tekrar dene.

Yeni konular

Geri
Yukarı