Corsair RAM boyutu

Slotu kapatma olayı anakarttan anakarta değişir aslında. Ben M5A97 kullanıyorum ve bu anakart ile birlikte Akasa Venom Soğutucu kullanıyorum. Bazı insanlar slotu kapattığı için soğutuculu bellek kullanamadıklarını söylemiş ama ben kullanıyorum şahsen.

Slotu kapatma olayı anakarttan anakarta değişir aslında. Ben M5A97 kullanıyorum ve bu anakart ile birlikte Akasa Venom Soğutucu kullanıyorum. Bazı insanlar slotu kapattığı için soğutuculu bellek kullanamadıklarını söylemiş ama ben kullanıyorum şahsen.
Ben MSI H97 Gamin3 ile bu RAM leri ve bu soğutucuyu kullanmayı düşünüyorum sıkıntı olur mu?

İnternet ten biraz baktım ve ilk RAM slotu nu kapatanı da var kapatmayanı da anakarta bağlı olarak değişiyor ama ilk 2 slotu kapatan hiç yok en kötü ihtimalle 8 gb RAM oldukça yeterli 4x4 takmaya kalkarsam belki sıkıntı olabilir.

Soldan ilk slotu kaplayacaktır soğutucu fakat bu belleği takmanıza sorun teşkil etmez. Tek korkum soğutucu fazla büyük gelirse o slota sığmayacaktır. Bir garanti veremeyeceğim o bellek ile ilgili ama Crucial marka belleklerin soğutucusu o kadar yüksek değil.
Crucial 8GB Ballistix Tactical DDR3 1600MHz CL8 1.5V PC Ram - Vatan Bilgisayar
Ayrıca Low Profil bellekere de bakabilirsiniz.
Crucial 8GB Ballistix Tactical LP DDR3 1600MHz CL8 1.35V PC Ram - Vatan Bilgisayar
Aynı RAM bende mevcut. Corsair kadar yer kaplamıyor. Soğutucusu neredeyse yarısı diyebilirim. Low profile RAM'lerde normal RAM'lere nazaran performans düşüklüğü mevcut diye biliyorum. Olmadı alcağınız yere danışın uymadığı taktirde değişim yapma imkanları varmı diye.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı