Corsair RM1000X Shift ile RTX 4090 kullanılabilir mi?

Arkadaşı yanlış yönlendirmişsin.

Dönüştürücü ile bağlanıyordan kastım bu.

CPU/PCIE kısmına takabilirsiniz.

Şu. 12VHPWR native çıkışı yok PSU üzerinde. Bir tarafı 6+2, diğer tarafı 12VHPWR kablo ile bağlanıyor. Yanlış kelime kullanmışım. Dönüştürücü değil de dönüştürülerek demek daha doğru olur.

PSU tarafında iki adet PCI-E kablosunu 12VHPWR olarak dönüştürüyor.

Yazmışım zaten şimdi gördüm. Bu arada PSU güncellemesi yapacaksanız konu açın yardımcı olayım.

Dönüştürücü ile bağlanıyordan kastım bu.

Şu. 12VHPWR native çıkışı yok PSU üzerinde. Bir tarafı 6+2, diğer tarafı 12VHPWR kablo ile bağlanıyor. Yanlış kelime kullanmışım. Dönüştürücü değil de dönüştürülerek demek daha doğru olur.

Yazmışım zaten şimdi gördüm. Bu arada PSU güncellemesi yapacaksanız konu açın yardımcı olayım.
Teşekkür ederim, bugün biraz inceleme yaptım ama mevcut PSU'dan (High Power 850W Super GD 80+ Gold) devam etmeye karar verdim. 12vhpwr adaptörünü GPU'ya tam olarak oturtamadığım için cihazı çalıştıramama sorunu yaşamıştım. Onu düzelttikten sonra acaba dönüştürücüye ihtiyaç duymadan, kafamın rahat olacağı bir PSU alsam mı diye düşündüm ama elimdeki Palit JetStream RTX 4070 Ti Super, maksimum 285W güç tüketeceği için, birkaç arkadaşın da tavsiyesiyle yeni bir PSU almamakta karar kıldım.

Sadece şöyle bir farklılık yaptım:

Ekran görüntüsü 2024-04-12 015539.png

Bu görseldeki PCI-E kablosunu, çift başlı olarak 6+2 x 2 olmak üzere GPU'ya bağlıyordum. İkinci bir PCI-E kablosunu daha kullanarak, kabloların çift başlı kullanımını iptal ettim. Kabloların üzerindeki gerilimi bir nebze olsun azaltırım düşüncesi ağır bastı ve beklentim dahilinde olmamasına rağmen, ilginç bir şekilde GPU'da biraz coil whine vardı; onu da %30-40 azalttı. GPU stabilitesinin CW'ye etki ettiğini biliyordum ama kablodaki gerilimi paylaştırmanın da etki edebileceğine bu kadar ihtimal vermiyordum. GPU şu anda resmen, en fazla sıvı soğutucu pompasından geçen sıvının hışırtısı kadar ses yapıyor diyebilirim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı