Corsair RM1000X Shift vs normal

Teşekkür ederim detaylı cevabınız için. Kasa çok küçük olmamakla birlikte ekran kartına sert kablolu 12vhpwr güç girişi takılınca cama dayanıyor, ısı artıyor şeklinde yorumlar okudum. Bu sebeple kabloyu L şeklinde takmayı sağlayacak bir adaptör de sipariş ettim. Cihaz şu;

J&D PCI-E 5.0 Uzatma Kablosu, 30 cm/1 Feet Sağ Açılı 16 Pin (12+4) Erkek - Dişi PCI-E Uzatma Kablosu, 16AWG 12VHPWR PCI-E 5.0 Kablosu, RTX 4090 4080 3090 Ti için, Siyah Renk, Tip B Amazon.com.tr

Bu konu hakkında bir bilginiz var mı?

Hayırlı olsun, aldığınız ürün güzel. Bence değişiklik yapmanıza gerek yok. MSI ürününüzü kayıt etmeyi unutmayın garantisinin uzaması için.

Corsair'de 12vhpwr dönüştürücü kablosu çıkıyor ve 2 porttan güç alıyor. Bu 2 porttan en fazla verebileceği güç konusu benim de kafamı kurcaladığı için ASUS aldım.

Bu arada MSI'da kutudan çıkan 12vhpwr'den 2 porta dönüştürücü sadece PSU'daki o porttan eski nesil ekran kartlarına (genelde 3 veya 4 portlu ekran kartlarına) güç vermek için kullanılıyor. Yani iki tane yeni nesil kablosu çıkmıyor.
Detaylı cevabınız için teşekkür ederim. Ürünü kaydettirmem gerektiğini bilmiyordum. Anakartım da msi, ikisini de kaydettireyim. Bilgisayarı toplayacak hassas, gaming pc’den anlayan birini İzmir’de henüz bulamadığım için kutular kapalı, parçalar rafta duruyor. Dolayısıyla içini açmadığım için söylediğiniz kablo çeşitliliğini anlamadım. Videolarda izlediğim kadarıyla her iki ucu 12vhpwr olan bir kablo çıkacak değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı