Corsair RM1000X vs RM1000X Shift

@Murat34 3 adet 8 pini, 3 ayrı kablo ile bağlayıp denediniz mi? Gerçi RM750x'de 2 adet PCI-e kablosu olmalı ama bir yerlerden fazla kablo bulup deneyebilirseniz, belki ucuza halledebilirsiniz.

Buradan inceleme raporunu görebilirsiniz arkadaşlar. PSU değiştirip yükseltmek haricinde aklıma başka bir şey gelmedi.

@Murat34 3 adet 8 pini, 3 ayrı kablo ile bağlayıp denediniz mi?
evet 2 adet var PCI-e kablosu. Ekran kartında toplam 3 giriş var. 1 kablo direkt giriyor 4 pin olarak. 2. kablo 4+4 olarak giriyor. Bu şekilde kullandım 2 ay.

Dosya Ekleri

• adsad.jpg
    adsad.jpg
    138,3 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
Buradan inceleme raporunu görebilirsiniz arkadaşlar. PSU değiştirip yükseltmek haricinde aklıma başka bir şey gelmedi.

Evet 2 adet var PCI-e kablosu. Ekran kartında toplam 3 giriş var. 1 kablo direkt giriyor, 2. kabloyu 2'ye bölüp giriyorum.

Nitro+ 7900XTX incelemesinde 20 ms piklerde 570W civarına yaklaşabiliyor. Bir ihtimal 3 porttan ayrı ayrı beslemek faydalı olabilir.

Nitro+ 7900XTX incelemesinde 20 ms piklerde 570W civarına yaklaşabiliyor. Bir ihtimal 3 porttan ayrı ayrı beslemek faydalı olabilir.
3 portu ayrı ayrı besleyemeyiz yine. Çünkü CPU için 4+4 kullandım. Geriye kaldı 4+4 bunun dışında ekstra kablo alsam bile kullanamam. CPU 4'e düşürmem gerekir ama istemem bunu.

Eki Görüntüle 2107860

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-02-05 130104.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-05 130104.png
    546,5 KB · Görüntüleme: 8
@Murat34 imkan varsa, bu kalitede bir 1000W PSU ile çok uzun bir süre güç derdini düşünmeden idare edebilirsiniz.
Evet bunu düşündüğüm için bu konuyu açtım zaten. Eğer bilginiz varsa Corsair RM1000X ile 1000X arasında fark var mı kablo girişi dışında güç ve performans olarak ? yoksa Shift olanı alıyım.

@Murat34 açıkçası hangisi ucuzsa onu alırdım. RM1000x Shift modelinde de 12VHPWR soketi yok bu bağlantı için PCI-e portlarında kullanılmak üzere ekstra kablo mevcut ve aralarındaki performans farkı gayet az.

@Murat34 açıkçası hangisi ucuzsa onu alırdım. RM1000x Shift modelinde de 12VHPWR soketi yok bu bağlantı için PCI-e portlarında kullanılmak üzere ekstra kablo mevcut ve aralarındaki performans farkı gayet az.
12VHPWR soketinin olmaması benim için büyük bir eksiklik değil sanırım. Shift olan daha ucuz şuan alıyorum o halde shift olanı.

Geri
Yukarı