Corsair RM850 montajı

tRpSanctuary

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Kablo montajı için yardımcı olabilir misiniz? Nereye hangi kabloyu takmalıyım? Şu ana kadar bunları taktım bir yanlışlık var mı? PCI-e kablosundan 3 tane aynı var hepsini mi takmalıyım?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    111,3 KB · Görüntüleme: 39
Nereye hangi kabloyu takmalıyım?
Neyi nereye takman gerektiğin zaten tüm kabloların ucunda ve PSU üzerinde yazmakta onlara dikkat etsen yeterli.
Şu ana kadar bunları taktım bir yanlışlık var mı?
Yanlış takma gibi bir durum olamaz. Eğer yanlış yere takmaya çalışırsan kablo zaten başlığı uymadığı için girmez yani endişelenmene gerek yok.
PCI-e kablosundan 3 tane aynı var hepsini mi takmalıyım?
Ekran kartı için kaç tane gerekliyse ona kadar takmalısın.

Neyi nereye takman gerektiğin zaten tüm kabloların ucunda ve PSU üzerinde yazmakta onlara dikkat etsen yeterli.

Yanlış takma gibi bir durum olamaz. Eğer yanlış yere takmaya çalışırsan kablo zaten başlığı uymadığı için girmez yani endişelenmene gerek yok.

Ekran kartı için kaç tane gerekliyse ona kadar takmalısın.
Şu an tamam o halde. Bir pcle, 24pin atx, 4+4 cpu taktım. Anakart bağlantılarında da yardıma ihtiyacım olacak gibi yine ilgilenirseniz çok mutlu olurum 🙂

Sıvı soğutmanın üç fanından da bunlar çıkıyor nereye takmalıyım?
İlk fotoğraftaki 3 girişi olan Fan ARGB kablosu onu anakartının üstündeki ARGB pinlerine takman gerek. İkinci fotoğraf pompanın çalışması için CPU pompa pinine takman gerekli, o görevi hangi pin görüyorsa anakartının kitapçığında yazıyor olmalı. Aynı zamanda tek SSD kullanıyorsan SSD şuan yanlış yerde takılı LIGHTNING GEN M2 yazısının yazılı olduğu metalin altındaki M2 yuvasına takman gerek. Termal pedin jelatinini sökmeyi unutma.

Geri
Yukarı