Corsair RM850 PSU montajı

Computer Sosyal

Hectopat
Daha fazla  
Corsair RM850 850W 80+ Gold full modüler 135MM fanlı PSU

Şu an kullanmış olduğum Corsair RM850X model fakat CPU 4 pin girişi yok ve performans kaybı var ve değiştiriyorum. Alacağım PSU aşağıda olandır. Bu PSU montajını ben evde edebilir miyim çünkü bir daha sistemi yollamak zorunda kalmıyim eğer ki evde takabilirsem nasıl takabilirim? Bu arada sistemde CD-DVD donanımı yoktur. Konu ile ilgili detaylı yardımcı olacak olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
corsair-rm850-850w-80-gold-full-moduler-135mm-fanli-psu-8.jpg
product_2_20181008102324_5bbabf9c79180.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Değiştirmek yerine çoklayıcı alabilirisin, böylesine kaliteli bir güç kaynağı varken bir tane daha almak düpedüz israf.

Corsair RM850X 850W 80+ Gold marka PSU bende kullanıyorum. Sistemim aşağıda mevcut. Güçlü bir işlemci kullanıyorum ve hiçbir şekilde performans kaybu veya herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Sizin kullandığınız işlemci nedir ?

Sistem özellikleri ;

● İşlemci : Intel Core I7 9700K 5 Ghz (O.C)
● Anakart : MSI Z390 Tomahawk
● Ekran Kartı : MSI RTX 2070 Super Gaming X Trio 8 GB
● RAM : Corsair Vengeance 8x2 GB DDR4 2400 MHz
● SSD : Corsair MP510 480 GB - Kingston A400 240 GB
● Kasa : Xigmatek EN9726 Prosper
● Güç Kaynağı : Corsair RM850X 850W 80+ Gold
● İşlemci Soğutucu : Cooler Master Masterliquid ML240

Takabilirsin elbette... Sorun çıkmayacaktır. Technopat veya başka forumlarda bununla ilgili videolar mevcut.
Söylemiş olduğum güç kaynağı ile ilgili montaj videosu var mı ya da bu güç kaynağına benzer montaj videosu bana gösterirseniz daha iyi olur şimdiden teşekkür ederim.
Değiştirmek yerine çoklayıcı alabilirisin, böylesine kaliteli bir güç kaynağı varken bir tane daha almak düpedüz israf.
Çoklayıcı sisteme zararlıdır bence ve Corsair RM 850W Güç kaynağı satın almak zorunda kaldım ve şuan kullanmış olduğum Corsair Rm850x modeli satılıktır ilgilenen olursa buradan iletişime geçebilir.

Eğer mümkünse bana PSU’n montajlı resmini ve PCI-e kablosunun PSU’dan çıkartıp pinlerinin resmini gönderebilir misiniz?
-Bende de aynısı var pinlerin 1 tanesinin olmaması sorun teşkil ediyor mu onu merak ediyorum mümkünse...

Sistemi sökemem açıkcası ancak bende ki kablolama 24pin ATX yazan dolu ve alt kısım ful dolu 24pinin sol yanındaki perıpheral SATA ve 6+2PCI-e 4+4 CPU boş ve herhangi bir sorun teşkil etmez

Sistemi sökemem açıkcası ancak bende ki kablolama 24pin ATX yazan dolu ve alt kısım ful dolu 24pinin sol yanındaki perıpheral SATA ve 6+2PCI-e 4+4 CPU boş ve herhangi bir sorun teşkil etmez
Tamam Yinede bana bir görüntü atabilirseniz en azından benim için güzel bir fikir alışverişi olacaktır. Teşekkür ederim 😊

Yeni konular

Geri
Yukarı