Corsair RM850X 3.3V kanalından 3.2V almak

Daha fazla  
Yeni bir Corsair RM850X 80+ Gold PSU aldım. Değerlerini kontrol ederken 3.3V kanalında 3.206Volta kadar düştüğünü gördüm. Max olarak 3.245V oluyor. +12V ve +5V kanallarında sorun yok gibi. Ancak 3.3V kanalı 50-100mV düşük değer veriyor. İade etmeli miyim?

CORSAİR.png

Son düzenleyen: Moderatör:
0.1V için neden iade edesin ki? Bence gereği yok.
Yani yeni bir güç kaynağı ve kafam rahat olsun diye üst serilerden bir şey almaya çalıştım bütçemi zorlayıp. Gold sertfikalı bir kaynağın 3.2 yapması garibime gitti. 7 yıllık eski güç kaynağım 3.324V altına düşmüyor aynı kanalda.

Yani yeni bir güç kaynağı ve kafam rahat olsun diye üst serilerden bir şey almaya çalıştım bütçemi zorlayıp. Gold sertfikalı bir kaynağın 3.2 yapması garibime gitti. 7 yıllık eski güç kaynağım 3.324v altına düşmüyor aynı kanalda.

İçiniz rahat etmiyor ise müşteri hizmetlerine sorabilirsin diyeceğim ki Corsair'in müşteri hizmetleri Türkiye'de yok diye biliyorum. Kusura bakma bir şey diyemedim bu sebep ile.

Yeni bir Corsair RM850X 80+ Gold PSU aldım. Değerlerini kontrol ederken 3.3V kanalında 3.206Volta kadar düştüğünü gördüm. Max olarak 3.245V oluyor. +12V ve +5V kanallarında sorun yok gibi. Ancak 3.3V kanalı 50-100mV düşük değer veriyor. İade etmeli miyim?

Eki Görüntüle 1062018
Ürünün kutusunda ya da datasheet'inde tolerans değerleri yazıyordur, ki tahminen %5 falandır. 3.3 x 0.05 = 0.165 yapar. Sizin değeriniz 0.1 yani toleransın altında. Gayet sağlıklı demektir. Ayrıca benim PSU 12 volt kanalından 10.5 volta kadar düşüyor 😁 yine de bir şey olmuyor. Normaldir.
Bu arada değerlere yük altında bakmalısınız, idle değerler işe yaramaz. Oyun ya da benchmark açıkken değeri gözden geçirin.

Geri
Yukarı