Corsair RMA cevabı karşısında ne yapılmalı?

MoonDrag

Hectopat
Makaleler
17
Daha fazla  
Merhabalar, HS35 kulaklığım için Corsair'a ticket açtım ve gelen cevap:

I apologize for any inconvenience. I'm happy to help you GET'a Special warranty exchange (arma) done as quickly as possible.

Advanced replacement: We will ship the replacement unit first. Please Note, this requires a credit Card. We will charge your Card for the current Value of the item. Once you receive your replacement, please ship the original defective unit to us and we will refund the charge back to your Card. This will have a replacement Ti'me of 3 to 4 business days. We will give you a prepaid mailing label for the unit you send back to us.

We require the following information from you to proceed, so please verify and/or provide all of the information below:”

Anlamı: “
Verilen rahatsızlık için özür dilerim. Mümkün olan en kısa sürede özel bir garanti değişimini (arma) yapmanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

Gelişmiş değiştirme: Önce yedek birimi göndereceğiz. Bunun bir kredi kartı gerektirdiğini lütfen unutmayın. Öğenin mevcut değeri için kartınızdan ücret alacağız. Değişim amaçlı ürününüzü aldığınızda, lütfen arızalı orijinal birimi bize gönderin, ödemeyi kartınıza iade edeceğiz. Bunun 3 ila 4 iş günü arasında bir değiştirme süresi olacaktır. Bize geri göndereceğiniz birim için size ön ödemeli bir posta etiketi vereceğiz.

Devam etmek için sizden aşağıdaki bilgileri talep ediyoruz, bu nedenle lütfen aşağıdaki tüm bilgileri doğrulayın ve / veya sağlayın:”

Şimdi burada yapmam gereken şey nedir? Benden ücret alacaklar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğrulama için ücret alıp geri iade edecekler sanırım. Bunu yapan markalar var.

Sizin için özel kargo kodu oluşturacaklar, kargo şirketini direkt evinize de yönlendirebilirler.
Hocam çekim yapabilmek için fatura istemişler. Ancak ben bu ürünü 2.el almıştım 1 aylıkken. Ürünün faturasında 0.6 TL yazıyor ve isim farklı. Sizce bu bir sorun oluşturur mu?

Hocam faturada 60 kuruş geçiyor ürün bedeli. Aldığım kişi hediye çekiyle almış galiba. Yanlış anlamamaları için oradaki fiyat kısmını 250 TL falan yazsam sıkıntı olur mu? Herhangi bir resmi işlem durumu yok sanırsam. Sadece bakıp doğrulamak için istiyorlar.

Hocam faturada 60 kuruş geçiyor ürün bedeli. Aldığım kişi hediye çekiyle almış galiba. Yanlış anlamamaları için oradaki fiyat kısmını 250 TL falan yazsam sıkıntı olur mu? Herhangi bir resmi işlem durumu yok sanırsam. Sadece bakıp doğrulamak için istiyorlar.
Daha önce Logitech desteğe başvurmuştum fatura istediklerinde kaybettiğimi ve aldığım yerin destek vermediğini söyledim bir kerelik size anlayış sunabiliriz demişlerdi, belki Corsairde yapar.

Kulaklıksız kalmayın diye önce kulaklığı gönderecekleri, sizin elinizdeki ürünü göndermeme ihtimalinize karşı da geçici olarak kendilerini sağlama almak için kartınızdan para çekeceklerini söylüyorlar.
Benim RMA'mda öyle bir şey yapmadılar. Birkaç açıklamanın ardından yeni mikrofon gönderelim dediler, kabul etmeyip kulaklığı onlara gönderdim. Şimdi ise kabul edilmiş ve 1 iş günü içerisinde yeni ürün kargolayacaklarmış. Ben 2 haftadır kulaklıksız kaldım, tahminimce sizin böyle bir şey yaşamamanız adına önce yeni satın almışsınız gibi yapıp yenisini gönderecekler. Ürün elinize ulaşıp kullanmaya başlayınca sizdeki sorunlu ürünü bedava kargoyla onlara kargolayacaksınız. Ürün onlara ulaşınca tekrar para iadenizi yapacaklar.
Fatura konusundaki mesajı atmanız daha iyi olacaktır, net bir şey diyemem. 60 kuruşa ikinci el mi aldınız, nasıl 60 kuruş yazıyor?

Kulaklıksız kalmayın diye önce kulaklığı gönderecekleri, sizin elinizdeki ürünü göndermeme ihtimalinize karşı da geçici olarak kendilerini sağlama almak için kartınızdan para çekeceklerini söylüyorlar.
Benim RMA'mda öyle bir şey yapmadılar. Birkaç açıklamanın ardından yeni mikrofon gönderelim dediler, kabul etmeyip kulaklığı onlara gönderdim. Şimdi ise kabul edilmiş ve 1 iş günü içerisinde yeni ürün kargolayacaklarmış. Ben 2 haftadır kulaklıksız kaldım, tahminimce sizin böyle bir şey yaşamamanız adına önce yeni satın almışsınız gibi yapıp yenisini gönderecekler. Ürün elinize ulaşıp kullanmaya başlayınca sizdeki sorunlu ürünü bedava kargoyla onlara kargolayacaksınız. Ürün onlara ulaşınca tekrar para iadenizi yapacaklar.
Fatura konusundaki mesajı atmanız daha iyi olacaktır, net bir şey diyemem. 60 kuruşa ikinci el mi aldınız, nasıl 60 kuruş yazıyor?
Belki mağazadan hediye çekiyle almış olabilir. 60 kuruşluk bir fark kaldıysada o farkı nakit verdiği için fatura kesmişlerdir diye düşünüyorum. Alınan yer itopya.
@Ali Pınar Ben yine de faturanın üzerine 300 TL yazacağım. Çeksinler kartımdan zaten iade edecekler. Ancak fatura üzerindeki ismin farklı olması sıkıntı yaratmaz değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı